Статус основного союзника США поза НАТО - MNNA - це статус для країн, які не планують/не можуть в силу політичних чи географічних причин вступити в НАТО. Про це заявила посол України в США Оксана Маркарова. Дипломатка звернулася до депутатів, які завтра на позачерговому засіданні розглядатимуть звернення до Конгресу США щодо надання Україні статусу MNNA.
Ініціатором проєкту постанови є народний депутат від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко.
"Україна визначилась, що наша мета - членство в НАТО. Це єдине системне й інституційне вирішення для безпеки нашої країни, і це записано в нашій Конституції.
Україна має статус - ми EOP партнер НАТО. Цей статус надає нам великі можливості як посиленої співпраці з НАТО, так і покращання нашої інтероперабільності та розбудови спроможностей", - нагадала депутатам посол.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Головнокомандувач ЗСУ сказав, коли буде справжня перемога над Росією
"США - стратегічний партнер, який не тільки активно допомагає нам розбудовувати наші спроможності, надає кошти й зброю, включно з летальною оборонною, але з яким під час візиту президента Зеленського ми тільки що підписали сильну Рамкову Угоду між МО України та Пентагоном щодо стратегічних основ оборонного партнерства. Вона є стартом для виходу нашого оборонного партнерства на новий рівень і відкриває двері до конкретних великих проєктів, над якими МО і МЗС вже розпочало роботу. І саме такого типу двосторонніми угодами укладаються стратегічні партнерства з США - як членів НАТО, так і інших", - зауважила Маркарова.
"А підтримка парламенту якраз потрібна в просуванні реформ і голосуванні за закони, які Україні потрібно здійснити для активного просування вперед до НАТО", - заявила посол.
6 вересня нардеп Гончаренко повідомив, що подав підписи про проведення позачергового засідання Верховної Ради щодо розгляду звернення до Конгресу США для надання Україні статусу основного союзника США поза НАТО - MNNA.
Голова Верховної Ради Дмитро Разумков підписав розпорядження про скликання засідання на 8 вересня.
Коментарі
1