Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроект про мову №5670-Д "Про забезпечення функціонування української мови як державної".
Із першої спроби жоден із чотирьох документів не набрав достатньої кількості голосів. Найбільша парламентська фракція "Блоку Петра Порошенка" спочатку не підтримала напрацьований комітетом з питань культури і духовності законопроект №5670-Д. Зал відреагував на такий результат гаслом "Ганьба!".
Спікер Андрій Парубій кілька разів ставив на розгляд пропозицію підтримати 2 законопроекти: №5670-Д і №5556, який напрацювала група народних депутатів БПП.
Він продовжив засідання до вирішення питання. Після додаткових виступів і обговорень вирішили працювати з комітетським документом. Цю ідею підтримав 261 народний депутат.
Єдиною державною мовою, за документом, в Україні є українська. Спроби запровадження офіційної багатомовності всупереч Конституції і встановленій конституційній процедурі провокують мовний розкол країни, міжетнічне протистояння та ворожнечу і спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу.
Публічне приниження чи зневажання української мови прирівнюють до наруги над державними символами України і карають за законом. Відповідальність нестимуть і ті, що перешкоджатиме чи обмежуватиме користування українською.
Документ регулює застосування української в усіх сферах суспільного життя на всій території України. Його дія не поширюється на сферу приватного спілкування та релігійні обряди.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Закон про мову матимемо під Новий рік - нардеп
28 лютого Конституційний суд визнав неконституційним закон "Про основи державної мовної політики" авторства екс-регіоналів Сергія Ківалова і Вадима Колесніченка від 2012-го. Він передбачав можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%.
24 лютого 2014-го Верховна Рада проголосувала за скасування цього закону. Тоді в.о. голови Верховної Ради та в.о. президента Олександр Турчинов відмовився підписувати це рішення.
Коментарі
1