Пʼятниця, 27 листопада 2009 10:12

Наливайченко визнав, що голодом морили і в Росії, але тільки українців

Наливайченко визнав, що голодом морили і в Росії, але тільки українців
Голодомор був не лише на Україні,а й не території Російської Федерації, де компактно проживали українці.

Про це в четвер ввечері в ефірі "5 каналу" заявив голова СБУ Валентин Наливайченко.

"Де проживали українці, де була українська мова, де була українська церква, де було українське діловодство", - зазначив голова СБУ.

"Щоб зробити остаточний юридичний висновок, треба провести слідство і в Російській Федерації", - додав Наливайченко.

"Саме тому ми ще рік тому звертались, саме тому ми і в цьому році звертаємось, щоб нам по можливості надали ті матеріали, які знаходяться там засекречені, саме про ці території, саме про знищення цивільного населення на цих територіях", - заявив він.

Наливайченко зазначив, що матеріали переконливо свідчать, що злочин не просто був спланований і вчинений.

"До цього злочину в 28 році, я нагадую, сплановано і знищено українське духовенство, дійсно знищено. Розстріляно, депортовано, позбавлено будь-якого майна, в тому числі церковного. Після цього - знищення голодом саме тих територій, які професор Флоринський в 1906 році визначив як території масового проживання українців", - відмітив голова СБУ.

"Я нагадую про постанову 14 грудня 1932 року, яку підписали Сталін і Молотов. Ця постанова стосувалась про хлібозаготівлі на Україні, північному Кавказі та в Західній області. Й інші області, нижня і середня Волга, північний Кавказ і Кубань. І саме ці місця визначаються постановою про хлібозаготівлі 14 грудня 1932 року. Я переконаний, що у тих злочинців, які організовували злочин проти людства, на столі були саме ці мапи. Інакше слідство не може пояснити по-іншому, чому саме тут стояли військові загони, чому саме тут були оточені населені пункти, де проживали мирні люди, чому саме тут все цивільне населення було знищене", - підкреслив Наливайченко.

Gazeta.ua

Зараз ви читаєте новину «Наливайченко визнав, що голодом морили і в Росії, але тільки українців». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

6

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 6978
Голосування Чому не можна розпускати Верховну Раду?
  • Це суперечить Конституції
  • Хай знімуть недоторканість, ухвалять закони про імпічмент, про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення і новий Виборчий кодекс і можуть йти
  • За нинішніх умов на дострокових виборах у ВР не пройдуть нові партії
  • Мені байдуже до їхньої роботи. Їхні обіцянки на хліб не намастиш
  • Я не проти розпуску. Владу в країні треба перезавантажити повністю
  • Я проти будь-яких ініціатив президента
Переглянути