Ексклюзиви
Вівторок, 28 вересня 2021 12:06

Найефективнішою зовнішня політика була при Порошенку - опитування

Найефективнішою зовнішня політика була при Порошенку - опитування
В разі проведення найближчим часом референдуму про вступ України до Європейського Союзу – 61,4% українців проголосували б "за". Фото: УНН

Українці підтримують вступ до ЄС та НАТО та вважають найбільш ефективним в міжнародній політиці п'ятого президента України Петра Порошенка.

Такі результати соціологічного опитування, проведеного центром "Социс" 16 – 21 вересня 2021 року.

Загалом було опитано 2000 респондентів по всій країні, за виключенням Криму та непідконтрольних українській владі частин Донецької та Луганської областей. Статистична похибка вибірки 2,4%.

Згідно дослідження, в разі проведення найближчим часом референдуму про вступ України до Європейського Союзу – 61,4% українців проголосували б "за", а 26,4% - проти.

Вступ України до НАТО підтримують 57,4% опитаних, а 29,3% - проти.

Також українці вважають найбільш успішним у міжнародній політиці п'ятого президента України Порошенка. Так оцінили його міжнародну діяльність 32,2% опитаних.

17,7% опитаних вважають успішним у міжнародній політиці Леоніда Кучму, а 8,1% - Володимира Зеленського. Ефективною міжнародну діяльність Леоніда Кравчука вважають 7,4% опитаних, Віктора Януковича – 5,1% і Віктора Ющенка – 4,9%.

Крім того, найбільш спроможним серед українських політиків ефективно забезпечити інтеграцію України до ЄС та НАТО 21,8% опитаних українців вважають Порошенка. 16,1% - вважають таким політиком Зеленського, 3,6% - Володимира Гройсмана, 3,3% - Ігоря Смешка, 2,8% - Юлію Тимошенко, 2,1% - Дмитра Разумкова, 1,8% - Юрія Бойка і 1,3% - Євгена Мураєва. Решта політиків не набрали 1%.

Українці також досить стримано оцінюють результати проведення "Кримської платформи" та візиту президента Зеленського до Сполучених Штатів Америки.

45,4% опитаних зазначили, що проведення "Кримської платформи" - це подія, яка не має жодного практичного впливу на повернення Криму до складу України, 19,8% - вважають, що це наближає повернення Криму, а 9,2% - переконані, що це ускладнить повернення Криму.

Не очікують від візиту президента Зеленського до США значних наслідків для україно-американських стосунків 47,9% опитаних, а 32,2% - вважають, що цей візит матиме істотні наслідки для двосторонніх відносин.

Опитування проведене 16 – 21 вересня 2021 року. Результати репрезентативні на рівні всієї країни за показниками віку (старші 18 років), статі, типу поселення (місто/село) та поділу на області. Опитування не проводилось в АР Крим та на непідконтрольній українській владі частині Донецької та Луганської областей. Загалом було опитано 2000 респондентів. Метод дослідження: телефонне інтерв'ю САТІ з використанням планшетів. Статистична похибка вибірки 2,4%.

Зараз ви читаєте новину «Найефективнішою зовнішня політика була при Порошенку - опитування». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 8673
Голосування Чому не можна розпускати Верховну Раду?
  • Це суперечить Конституції
  • Хай знімуть недоторканість, ухвалять закони про імпічмент, про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення і новий Виборчий кодекс і можуть йти
  • За нинішніх умов на дострокових виборах у ВР не пройдуть нові партії
  • Мені байдуже до їхньої роботи. Їхні обіцянки на хліб не намастиш
  • Я не проти розпуску. Владу в країні треба перезавантажити повністю
  • Я проти будь-яких ініціатив президента
Переглянути