Розвиток України за 21 рік незалежності важко назвати успішним. Таку думку у новому номері журналу "Країна" висловив політолог, директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.
"Але, враховуючи з якою радянською та постімперською спадщиною ми вийшли зі складу СРСР, ці роки не можна назвати й провальними", - зауважив він.
Карасьов наголосив, що у Польщі, Чехії, Балтійських країнах радянська система не була такою глибокою.
"Вона пізно туди прийшла. Її завжди вважали окупаційною. А на наших теренах Радянський Союз глибоко заліз у ґрунт, устиг стати органічним, автентичним для більшості українців. Тож вони не розуміли, навіщо від Радянського Союзу звільнятися. Лише зараз в Україні приходить усвідомлення того, що кримінально-олігархічна система, яка прийшла на зміну комуністичній, створила кримінально-колоніальний режим. Він викачує гроші й сировину, ставиться до країни та народу, як до окупованої території", - підкреслив експерт.
"Найближчі три-чотири роки покажуть, чи Україна стане авторитетною державою з міцною демократичною системою, чи просто буде європейським Зімбабве, зразком "третього світу" в Європі. Українці або через свою пасивність законсервують кримінально-олігархічний режим, або нинішня ситуація стане поштовхом для нового етапу національно-визвольного руху. Визволення вже не від радянської, а від кримінально-корупційної окупації", - додав Карасьов.
Думки експертів щодо того, якою буде друга половина президентського терміну Віктора Януковича читайте у журналі "Країна" № 32 (135) за 23 серпня 2012 року.
Коментарі
10