Пʼятниця, 15 серпня 2008 15:54

Найбільше зброї Україна продає Росії, а не Грузії

Основним партнером у військово-технічній співпраці з Україною є Російська Федерація.

Як повідомляє прес-служба Президента України, про це поінформував заступник глави Секретаріату Президента України Андрій Гончарук.

За його словами, на даний час Україна встановила відносини у сфері військово-технічної співпраці з понад сімдесятьма країнами світу. При цьому найбільша частка експорту українських товарів військового та спеціального призначення надходить до Російської Федерації.

"Нашим партнером номер один у цій співпраці є Російська Федерація, на яку припадає 30-40% українського військового експорту", - сказав Гончарук, підкресливши, що така тенденція зберігається протягом всієї історії ВТС обох країн.

За перше півріччя 2008 року частка Росії становила 20,9% у військовому експорті України.

Серед інших країн СНД, з якими Україна співпрацює в цій сфері, друге місце посідає Азербайджан, на який припадає 6,7% всього обсягу експорту, далі - Грузія - 6% та Казахстан - 5,4%. У загальному рейтингу Грузія посідає 6-7 місце.

При цьому заступник глави Секретаріату наголосив на тому, що Україна розвиває ВТС на основі міжнародно-правових двосторонніх та багатосторонніх договорів і неухильно дотримується всіх міжнародних зобов`язань та обмежень, передбачених режимами у сфері нерозповсюдження.

"В першу чергу, при здійсненні такого співробітництва враховуються міжнародні документи, які в деяких випадках можуть обмежувати поставки озброєнь в ті чи інші зони чи країни", - запевнив Гончарук.

Він пояснив, що міжнародна військово-технічна співпраця здійснюється через двосторонні комісії із ВТС. Такі комісії або подібні до них органи, які забезпечують відповідні консультації сторін, створені фактично з усіма країнами СНД, Сполученими Штатами Америки, Францією тощо, повідомляє УНІАН.

Зараз ви читаєте новину «Найбільше зброї Україна продає Росії, а не Грузії». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 20778
Голосування Чому я не голосуватиму за Петра Порошенка на президентських виборах у 2019 році?
  • Він не виправдав моїх очікувань
  • Я за нього й на попередніх виборах не голосував
  • Є достойніші кандидати
  • У нього є можливість переконати мене у протилежному
  • Україні треба президент нової якості
  • Голосуватиму за Порошенка
  • Ще не визначився з кандидатом
Переглянути
Погода