Національне антикорупційне бюро розпочало кримінальне провадження щодо народного депутата від "Слуги народу" Олександра Куницького. Провадження відкрите за статтею "прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди", повідомляють журналісти програми "Схеми: корупція в деталях".
Справу відкрили після виходу розслідування журналістів.
ЗМІ повідомляє, що "слуга народу" використовує депутатський мандат в інтересах приватного бізнесу, причетність до якого ніколи не приховував та від імені якого публічно виступав роками. А саме, допомагав просувати інтереси AutoEnterprise – харківської групи компаній, що займаються імпортом електрокарів з-за кордону та виготовленням і встановленням зарядних станцій для них.
Будучи членом Комітету з питань правоохоронної діяльності, подавав депутатські звернення в ГПУ і ДБР для розв'язання проблем цього бізнесу з силовиками, розмістив приймальні депутата за адресами офісів групи компаній AutoEnterprise у Харкові, що ускладнило можливість проведення там слідчих дій. Намагався встановити зарядну станцію цієї мережі прямо у дворі будівель Верховної Ради, а також просував інтереси цього бізнесу, подаючи законопроєкти, пов'язані з ринком електромобільної інфраструктури, пишуть журналісти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський обіцяв - жодних таємних зустрічей із олігархами. Вийшло навпаки
НАЗК розпочало перевірку фактів у відповідь на звернення Центру протидії корупції. Агентство виявило в діях нардепа порушення антикорупційного законодавства, зокрема "вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів".
Відомство підтвердило окремі факти, що свідчать про вчинення депутатом "правопорушення, пов'язаного з корупцією". Стаття передбачає штраф від 200 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і внесення до реєстру корупціонерів після рішення суду.
У Нацагентстві також повідомили, що викликали Куницького для складання протоколу, але він не прийшов. Але адміністративний протокол у відомстві так і не склали: через рішення Конституційного суду їх позбавили, серед іншого, таких повноважень.
15 вересня НАБУ опублікувало відеоматеріали про передання хабара нардепу зі "Слуги народу" Олександру Юрченку.
У НАБУ підготували проєкт підозри "слузі", але не могли його вручити нардепу без підпису генпрокурорки Ірини Венедіктової. Вона заявила, що недостатньо підстав.
Згодом Венедіктова все-таки підписала підозру.
21 вересня Вищий антикорупційний суд узяв Юрченка під варту з альтернативою внесення застави у понад 3 млн грн.
Згодом "слуга" вийшов під заставу.
Коментарі