Середа, 09 січня 2019 10:09

НАБУ і САП хочуть на роки затягнути суд у "справі Мартиненка" - адвокат

НАБУ і САП хочуть на роки затягнути суд у "справі Мартиненка" - адвокат
Адвокат екс-депутата Миколи Мартиненка (на фото) Петро Бойко заявляє, що Шевченківський суд всі процесуальні рішення ухвалює на користь САП. Фото: nfront.org.ua

НАБУ і САП намагаються на роки затягнути розгляд в суді так званої "справи Мартиненка" та позбавити Миколу Мартиненка права на справедливе правосуддя.

Про це заявив адвокат Петро Бойко, повідомляє прес-служба екс-депутата.

"Є чітка тенденція: близькі до НАБУ прокурори САП різними способами гальмують цю справу в Шеченківському райсуді Києва. Складається враження, що в одному алгоритмі з ними діють і судді. З такими темпами розгляд справи займе 2 роки", - сказав адвокат.

Він навів приклади того, як штучно затягується розгляд справи. "САП умисне дублює однакові матеріали з різних томів справи. Наприклад, прокурори САП зачитують матеріали від швейцарської прокуратури із відомої флешки. А потім дублюють те ж саме як ще один свій доказ, але з посиланням на незаконно вилучене в адвоката Ігоря Керезя. Хоча це було грубим порушенням адвокатської таємниці з боку НАБУ. А матеріали адвокат офіційно отримав від швейцарської прокуратури, там навіть стоїть їх штамп", - наголосив Петро Бойко.

"Або коли прокурори САП подають матеріали іноземною мовою без перекладу чи неправильно оформлені – це природно викликає апеляції з боку захисту. Чи коли прокурори приходять на судові засідання неготовими і з неналежними документами, а суд дозволяє їм відкласти виправлення на наступні засідання", - вказав захисник.

Адвокат наголосив, що Шевченівський суд практично всі процесуальні рішення ухвалює на користь САП – навіть там, де порушення закону очевидні. "Суд не задовольнив жодного клопотання захисту щодо незаконності доказів. В той час як НАБУ руками кишенькових "активістів" тисне на суддів та громадську думку", - зауважив Бойко.

"Микола Мартиненко та інші учасники цієї справи хочуть одного – об'єктивного розгляду справи без затягування. Те, що відбувається зараз – порушення ст.6 Європейської Конвенції щодо прав і свобод громадян. А саме – права на доступ до справедливого правосуддя в розумний строк", - наголосив адвокат.

"Чому ж НАБУ і САП тягнуть час, попри тривалий піар на "справі Мартиненка"? Тому, що тут немає збитків і немає складу злочину, навпаки – держава отримала прибуток. Розпіарені матеріали зі "швейцарської флешки" теж нічого не доводять. В Швейцарії за 5 років ця справа так і не була передана до суду - знову таки, через відсутність доказів. Але НАБУ і близькі "активісти" влаштували цілу істерику навколо цієї флешки. До речі, стратегія захисту будується на повному врахуванні всіх матеріалів. Ми готові документально спростувати всі фейки", - відзначив Петро Бойко.

Зараз ви читаєте новину «НАБУ і САП хочуть на роки затягнути суд у "справі Мартиненка" - адвокат». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 4673
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода