Ексклюзиви
Вівторок, 15 січня 2008 12:16

На Зміїному створять вільну економічну зону

Президент Віктор Ющенко доручив Кабінету міністрів розробити та внести на розгляд Верховної Ради законопроект про створення спеціальної (вільної) економічної зони на острові Зміїному в Одеській області.

Про це йдеться в указі президента "Про невідкладні заходи щодо розвитку південно-західної частини Одеської області" від 15 січня, оприлюдненому на сайті глави держави.

Уряд також має передбачити при доопрацюванні проекту закону про Державний бюджет на 2008 рік кошти на будівництво Болградської парогазової електростанції та повітряних ліній електропередачі Аджалик – Усатове, Новоодеська – Арциз, а також фінансування у повному обсязі будівництва глибоководного судноплавного каналу р.Дунай – Чорне море.

Крім того, указом Ющенко доручає Кабміну проаналізувати стан виконання двосторонніх договорів між Україною та Молдовою щодо територіальних та майнових питань і за результатами цього аналізу внести відповідні пропозиції.

Також уряд має забезпечити виконання в повному обсязі рішень стосовно комплексного розвитку Українського Придунав"я і завершення у 1-му півріччі 2008 року будівництва повітряних ліній електропередачі Арциз – Болград та Болград – Буджак – Рені.

Ющенко також доручає Кабміну вжити заходи з будівництва автодороги Одеса – Рені зі введенням її в експлуатацію до проведення в Україні "Євро-2012", а також поліпшити умови експлуатації залізниці на ділянці Одеса – Ізмаїл та опрацювати питання щодо реалізації проекту будівництва залізничної лінії Ізмаїл – Рені.

Крім того, уряду доручено вжити заходів щодо дальшого розвитку інфраструктури та господарської діяльності на о. Зміїний і континентальному шельфі, передбачивши, зокрема: інвентаризацію держмайна, що знаходиться на острові, введення в експлуатацію до початку навігації 2008 року причального комплексу, належне матеріально-технічне забезпечення прикордонної застави на острові.

Також згідно з указом до 1 липня 2008 року має бути вирішено питання енергетичного забезпечення селища Біле.

Водночас, уряд має попіклуватися про створення на острові філії Одеського археологічного музею, а також забезпечення сучасним обладнанням для проведення комплексних природознавчих, морських та океанографічних досліджень державних наукових установ, розташованих на острові.

Крім того, президент доручає Кабміну та Одеській облдержадміністрації вжити заходів щодо забезпечення транслювання в регіоні національних каналів мовлення, у тому числі щодо впровадження у 1-му півріччі 2008 року цифрового телемовлення та будівництва нової телевізійної вежі у місті Одесі.

Одеська ОДА, відповідно до указу, має потурбуватись про забезпечення навчальних закладів регіону педагогічними кадрами шляхом, зокрема, цільового направлення сільської молоді до вищих навчальних закладів для здобуття освіти з педагогічних спеціальностей за рахунок бюджетних коштів, пише Українська правда.

Зараз ви читаєте новину «На Зміїному створять вільну економічну зону». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 12875
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода