середа, 06 липня 2016 16:35

На референдумі українці голосували б за НАТО - соціологи

На референдумі українці голосували б за НАТО - соціологи

Якби зараз в Україні провели референдум про вступ країни до Північноатлантичного альянсу, 78% з тих, хто в ньому взяв би участь, голосували б "за".

У референдумі взяли б участь 58% українців.

Про це йдеться в результатах опитування фонду "Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва", оприлюднених в Києві 6 липня.

При цьому загалом серед опитаних за вступ лише 43% громадян.

"На тлі зростання симпатій до НАТО спала прихильність до позаблокового статусу. - каже політолог фонду Марія Золкіна. - До 2013 року 42% українців були за позаблоковий статус, а тепер таких лише 25%".

"Мене дивує, скільки українців досі вірять у казку про позаблоковий статус, - говорить заступник директора Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Михайло Самусь. - Це гібридна технологія Росії, яка дозволяє створювати умови для відкритої і прихованої окупації пострадянських країн. Не в останню чергу Україна стала жертвою російської агресії, бо прийняла цей статус. У ньому захований "троянський кінь", бо звільнили простір для наступу Росії".

У Варшаві 8-9 липня відбудеться саміт НАТО. Українську делегацію очолить президент Петро Порошенко.

"Уперше не Україна може сподіватися на допомогу НАТО, а навпаки. Можливо, буде рішення створити в Україні. Центр НАТО з протидії гібридним загрозам. Лише ми маємо досвід ведення наземної гібридної війни проти Росії, - каже Самусь. - Щодо перспектив вступу, то в Стратегічному оборонному бюлетні України вказано, що до 2020 року маємо досягти критеріїв для вступу. Головне наше завдання забезпечення оборони країни і відновлення територіальної цілісності. Вступ нині найефективніший інструмент для цього. Наскільки він реальний - залежатиме від коливань у самому Альянсі. Ми ж маємо робити все, щоб підвищувати обороноздатність і наближати Україну до вступу. Паралельно треба формувати союзницькі відносини з членами НАТО - США, Польщею, країнами Балтії, Румунією та Туреччиною".

Україна планує, що саміт принесе близько 40 нових напрямків співпраці з Альянсом, заявили у місії України при НАТО. У штаб-квартирі Альянсу кажуть, що Києву слід чекати підтвердження політичної підтримки і нового рівня допомоги для зміцнення обороноздатності українських Збройних сил.

"Очікуємо, що на саміті приймуть комплексний пакет допомоги Україні, який об'єднає багато напрямів. - каже радник віце-прем'єра з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Владислав Яснюк. - Для посилення співпраці в Україні незабаром відновлять роботу міжвідомчої комісії з євроатлантичної інтеграції на чолі з віце-прем'єром з європейської та євроатлантичної співпраці. Другий напрям нашої роботи щодо НАТО — інформаційна підтримка. Ми розпочали підготовку держпрограми ознайомлення громадськості про інтеграцію з Алянсом. Третій напрям — кадрова робота. За часів Януковича всі напрацювання щодо НАТО зруйнували, а експертів звільнили. Тож шукатимемо і готуватимемо нових фахівців. Також проводитимемо реформи за сприяння НАТО, які наблизять нас до Альянсу".

"Від саміту очікуємо двох речей: кількісного та якісного збільшення допомоги Україні та чіткого сигналу на майбутнє про перспективи членства. - каже голова Громадської ліги "Україна—НАТО" Сергій Джерджа. - Збільшення допомоги залежатиме від роботи нашої делегації, яку очолює Порошенко. Ця допомога залежатиме від того, як донесемо біль українців через війну".

Після саміту на 10-11 липня у Варшаві заплановано зустріч міністрів оборони країн НАТО, а 13 липня — засідання комісії "Росія—НАТО".

"Важливо, які рішення приймуть під час цих зустрічей - на відновлення діалогу з Росією чи на посилення безпеки східних рубежів Альянсу?", - каже Джерджа.

Раніше генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив у Брюсселі, що "саміт підтвердить подальше посилення військової присутності Альянсу на східних кордонах". Щодо України він додав, що "пакет допомоги включатиме стратегічну дорадчу підтримку".

"Уже допомагаємо Україні через трастові фонди, що покривають витрати на командування, логістику і кібербезпеку. Додамо проекти, зокрема, щодо гібридної війни, знешкодження вибухових пристроїв і стратегічної комунікації", - сказав генсек Альянсу.

Дослідження фонд "Демократичні ініціативи" провів спільно із соціологічною службою Центру Разумкова 11-16 травня. Опитали 2016 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком окупованих територій.

Зараз ви читаєте новину «На референдумі українці голосували б за НАТО - соціологи». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути