З відставкою Володимира Литвина будуть тягнути до осені. Про це в коментарі Gazeta.ua сказав Тарас Чорновіл.
"Рішення правильне, але не своєчасне. Треба було робити це, коли все тільки визрівало. Постфактум махати шабелькою, тим більше, коли ти знаєш, що реалізувати це поки що неможливо, — це напевно не найкращий крок."
Він зазначив, що, незважаючи на те, що Литвин виявив позицію проти мовного закону, його блок голосував.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Запитань до президента нема. Є вимога — закон про імпічмент" — Яценюк
"Це означає, що натиснули добре на блок, а Литвину ще хочеться рятувати репутацію. А блок себе і так поховав. Як там кажуть: "маленька, та горда фракція"? З маленькою склалося, а з гордістю не вийшло."
Тарас Чорновіл пояснив, що з одного боку Литвин зробив заяву, яку мусив зробити, а з іншого боку діє норма закону, за якою щоб зняти спікера чи віце-спікера, потрібно щоб участь у голосуванні бюлетенями взяли 300 чоловік.
"Більшість має проголосувати за, а 300 мають взяти бюлетені. Цього зараз не буде", - сказав він.
Він зазначив, що у Раді був зареєстрований проект, який міняє цю норму.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Литвин оголосив про відставку: "Мене підставили"
"Як мені здається, цей законопроект порушує Конституцію: треба, щоб спеціалісти визначалися з цим. Вони, в принципі, можуть цей законопроект протягнути навіть сьогодні, щоб завтра на ньому поставив підпис президент і завтра проголосувати про зняття Литвина. Але я чомусь впевнений, що вони будуть тягнути до осені. А там далі вже як складеться."
Також Чорновіл зазначив, що прийняття мовного закону було приурочене до приїзду президента Росії Путіна 12 липня.
"Всі вірили, що ключова дата — це парламентські вибори. Ми дуже обманулися. Виявляється головна дата в українському календарі цього року - це 12 липня. Давайте не вірити в казочку, що мовний закон робився під парламентські вибори."
За словами Чорновола, прийняття цього закону було здійснено в обмін на знижку на газ, яка потім буде девальвована так само, як і Харківські угоди.
Коментарі
14