Ексклюзиви
Вівторок, 14 серпня 2012 21:04

"Мовний" закон - досягнення не ПР, а "кочубеїв" опозиційних сил - Ющенко

"Мовний" закон - досягнення не ПР, а "кочубеїв" опозиційних сил - Ющенко
Віктор Ющенко вважає, що "мовний" закон провела не Партія регіонів, а 30 легіонерів, які пройшли в парламент з опозицією. Фото: gazeta.ua

Закон "Про засади державної мовної політики" провела не Партія регіонів, а 30 легіонерів, які пройшли в парламент з опозицією. Про це заявив екс-президент Віктор Ющенко в ефірі "Радіо Свобода".

На його думку, впровадження другої державної мови "означає навіть не русифікацію, бо про ті регіони, 13, про які зараз йде мова, вони і так вже русифіковані".

"Там російська Україна вже зроблена. А мова йде про зворотній процес - деукраїнізацію, що там не появляється правової підстави впроваджувати у тих чи інших обставинах українську мову. Іншими словами, це так і називається "деукраїнізація". Сплутані серйозні поняття", - зазначив він.

"Регіональна мова і Хартія регіональних мов направлені на корінні мови, на захист корінних мов. Російська мова у нас не є регіональною. У нас є мова кримських татар, регіональна, яку треба захищати, караїмська, наприклад, яку треба захищати. Це автентичні регіональні мови. У нас змінена дискусія, підмінена дискусія", - додав Ющенко.

При цьому екс-президент, відповідаючи на запитання, чи використав він всі можливості, щоб діючий президент його почув, заявив: "Я думаю, що все попереду".

"Ми програли. Програли не від того, що Партія регіонів перемогла, а в тому, що за тих 234 голоси, які голосувало, 30 голосів - це були легіонери, це ті, які прийшли на, так званому, тлі демократичних сил, з відповідними гаслами і зрадили національним мовним інтересам", - заявив Ющенко.

"Тому я не аплодував би зараз Партії регіонів, що вона щось провела. Не вона провела. Провели зрадники. Провели новітні "кочубеї", яких є десятками у так званих опозиційних силах", - підсумував він.

Зараз ви читаєте новину «"Мовний" закон - досягнення не ПР, а "кочубеїв" опозиційних сил - Ющенко». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

87

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 6662
Голосування Чому не можна розпускати Верховну Раду?
  • Це суперечить Конституції
  • Хай знімуть недоторканість, ухвалять закони про імпічмент, про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення і новий Виборчий кодекс і можуть йти
  • За нинішніх умов на дострокових виборах у ВР не пройдуть нові партії
  • Мені байдуже до їхньої роботи. Їхні обіцянки на хліб не намастиш
  • Я не проти розпуску. Владу в країні треба перезавантажити повністю
  • Я проти будь-яких ініціатив президента
Переглянути