субота, 27 квітня 2013 12:37

Митний союз не має механізму надання статусу спостерігача Україні - Бойко

Митний союз не має механізму надання статусу спостерігача Україні - Бойко
Юрій Бойко Фото: zn.ua

На сьогоднішній день Україна не має статусу спостерігача в Митному союзі, оскільки ця організація раніше не передбачала подібні формати співпраці. Про це в інтерв'ю ZN.UA повідомив віце-прем'єр, керівник робочої групи зі співробітництва з МС Юрій Бойко.

Зокрема, Бойко прокоментував заяву глави уряду Миколи Азарова щодо "досягнення принципового рішення" про статус спостерігача.

Віце-прем'єр пояснив, що такий формат співпраці Митним союзом раніше не передбачався і, відповідно, не розглядався.

"Навіть якби Україна, або інша країна, захотіла отримати такий статус (спостерігача - ред.), учасники Митного союзу просто не мають у своєму розпорядженні механізмом для реалізації подібних намірів. Однак уряд України за дорученням президента дійсно розробляє документи про можливість отримання статусу спостерігача в Митному союзі", - зазначив Бойко.

"З урахуванням масштабу торговельно-економічного співробітництва України з державами - учасниками ТС - а товарообіг України з країнами МС перевищує 60 млрд дол за результатами 2012 року, - звичайно, нам необхідно розуміти, що там відбувається", - додав він.

За словами міністра, питання про формат участі або присутності України в Митному союзі зараз обговорюється в двосторонньому форматі між державами - учасниками МС та Україною.

"Ми переговорили з Білоруссю, я літав до Казахстану. Ми збираємося розмовляти з Російською Федерацією. А потім вже - за наявності пропозицій або хоча б розуміння з боку учасників МС - виходити на переговори з Євразійською економічною комісією (регулюючим органом МС - ред.)" , - сказав Бойко.

Зараз ви читаєте новину «Митний союз не має механізму надання статусу спостерігача Україні - Бойко». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

43

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути