четвер, 14 січня 2016 16:53

Мінська-3 не буде - Порошенко

Мінська-3 не буде - Порошенко

"Мінська-3" не буде.

Про це на прес-конференції заявив президент Петро Порошенко.

"Давайте припинимо будь-які інсинуації щодо Мінська-3. Його не існує. І я сподіваюся, не буде існувати", - сказав він.

За його словами, мінські домовленості потребують нову "дорожню карту".

"Чи є загроза того, що Росія не імплементує якісь пункти Мінських угод. Ця загроза дійсно є. Яка буде реакція на цю загрозу? Продовження санкцій. Або якщо відбудеться загострення - їх посилення", - додав Порошенко.

Нагадаємо, першу Мінську угоду про тимчасове перемир'я на Донбасі уклали 5 вересня 2014 року.

Другу Мінську угоду підписали торік 12 лютого між лідерами Німеччини, Франції, Росії й України. Домовленості містили 13 пунктів. Головні - відновлення контролю над кордоном, припинення вогню, відведення важкого озброєння, обмін полоненими "всіх на всіх", виведення всіх іноземних формувань із території України. А також проведення місцевих виборів на Донбасі, згідно із законом "Про тимчасовий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Луганської та Донецької областей".

Другі Мінські домовленості не були виконані. Бо Росія вимагає від України автономії для Донбасу. Цей статус має бути прописаний у Конституції. Вибори в окупованому регіоні мають відбутися фактично - під контролем Москви. І тільки після цього вона обіцяє повернути Україні контроль над кордоном між Донбасом і РФ.

Україна наполягає на повному припиненні вогню і виведенні зброї та російських військових із Донбасу. Має повністю контролювати свій східний кордон. На нині окуповану територію повинна повернутися легітимна влада: суди, прокуратура, поліція. Вибори до місцевих органів влади мають відбутися за українськими законами.

Зараз ви читаєте новину «Мінська-3 не буде - Порошенко». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути