Представники міліції не мають право застосовувати проти народних депутатів фізичний та психологічний тиск. Їм лишається лише словесно переконати депутатів-порушників виконати судову постанову залишити залу суду.
Про це Gazeta.ua заявив керівник Центру зв'язків із громадськістю київської міліції Володимир Поліщук, коментуючи конфлікти, які виникли сьогодні у залі Печерського райсуду за участі "бютівців" Косіва та Суслова під час розгляду кримінальної справи Юлії Тимошенко.
Поліщук відзначив, що працівники міліції повинні виконувати постанову головуючого на цьому засіданні суду.
"Вони не мають права використовувати для цього якісь насильницькі засоби чи психологічний тиск. Але виконувати рішення суду зобов'язані. Як це було зроблено, наприклад, з Косівим, якого без сили, словесно, наполегливо попросили піти", - зауважив чиновник.
Разом з тим, він підкреслив, що затримувати народного депутата представники міліції не мають права.
"Попросити наполегливо його виконати рішення суду в рамках закону представники міліції можуть", - додав Поліщук.
Речник МВС уточнив, що суддя Кіреєв оголосив технічну перерву, коли побачив, що народний депутат від БЮТ Суслов не бажає виконувати рішення суду про його видалення із зали засідань.
"Мабуть, суддя зробив певний висновок не провокувати ситуацію. Протягом такої перерви представники міліції повинні переконати порушника таки вийти із судової зали", - пояснив Поліщук.
Нагадаємо, що під час сьогоднішнього засідання Печерського райсуду з зали засідань було видалено "бютівців" Євгена Суслова та Михайла Косіва. Останнього було шпиталізовано.
Коментарі
3