субота, 26 серпня 2023 20:05

Спецтема: Війна Росії проти України

МЗС України відреагувало на наміри п'яти країн ЄС продовжити заборону на імпорт українського зерна

МЗС України відреагувало на наміри п'яти країн ЄС продовжити заборону на імпорт українського зерна
Болгарія, Угорщина, Польща, Румунія та Словаччина підтримують продовження заборони Європейського Союзу на імпорт українського зерна до кінця поточного року. Фото: AgroNews

Україна вважає "категорично неприйнятним" намір п'яти сусідніх країн Європи продовжити заборону на імпорт української аграрної продукції та розширити її за рахунок додаткових видів продукції.

Односторонні обмеження на український імпорт не відповідають "духу і букві" Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та принципам і нормам Єдиного ринку ЄС. Про це йдеться в офіційній заяві Міністерства закордонних справ України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: П'ять країн ЄС просять заборонити ввезення української продукції

"Вважаємо категорично неприйнятним продовження торговельних обмежень на імпорт аграрної продукції України після того, як 15 вересня сплине дія заборони Європейської Комісії. Викликають повне нерозуміння і наміри додати до переліку заборонених до імпорту товарів і інші категорії української продукції", – йдеться у заяві.

МЗС звернулося до керівництва Євросоюзу та причетних країн із закликом знайти збалансоване рішення, яке було б заснованим на законодавстві ЄС та положеннях Угоди про асоціацію.

Болгарія, Угорщина, Польща, Румунія та Словаччина підтримують продовження заборони Європейського Союзу на імпорт українського зерна до кінця поточного року.

Всі ці країни навіть готові запровадити одностороннє ембарго після 15 вересня, коли офіційно закінчиться дія обмежень, заявив міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус, пише Reuters.

Міністри сільського господарства сусідніх з Україною країн також підтримують субсидії на транзит зерна, але хочуть, щоб до списку заборон на імпорт було додано й деякі інші продукти.

Зараз ви читаєте новину «МЗС України відреагувало на наміри п'яти країн ЄС продовжити заборону на імпорт українського зерна». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути