Міністерство закордонних справ України попросило міжнародних партнерів не критикувати українську владу.
"5 березня 2013 року Вищий адміністративний суд схвалив рішення про дострокове припинення повноважень депутата від фракції Партії регіонів Веревського, а 6 березня 2013 року –депутата від фракції ВО "Батьківщина" Власенка", - йдеться у заяві.
У МЗС нагадали, що згідно зі статтею 78 Конституції України, народний депутат не має права суміщати депутатську діяльність з будь-якою іншою роботою, крім викладацької, наукової та творчої.
"У випадку з Власенком Колегія суддів ВАСУ прийшла до висновку, що викладені у позовній заяві обставини суміщення депутатських повноважень з адвокатською діяльністю є обґрунтованими, а тому адміністративний позов щодо дострокового припинення повноважень згаданого депутата підлягає задоволенню", - сказано у заяві.
МЗС нагадує, що рішення Вищого адміністративного суду України є обов'язковими для виконання і оскарженню не підлягають.
"З огляду на це ми здивовані намаганням, зокрема, Державного департаменту США, давати політичні оцінки судовим рішенням та процесам, які лежать виключно в юридичній площині", - заявили у відомстві.
"Крім того, в Україні не залишилась непоміченою вибіркова увага виключно до справи народного депутата від опозиції. Це створює враження, що окремі іноземні політики допускають можливість уникнення відповідальності перед законом для представників опозиції", - сказано у заяві МЗС.
"Ми закликаємо наших міжнародних партнерів утримуватися від необґрунтованих закидів на адресу законодавчої, виконавчої та судової влади України і сподіваємося на дієву підтримку зусиль із зміцнення засад верховенства права, здійснення комплексного реформування судової системи в Україні, а також реалізації курсу на європейську інтеграцію нашої держави", - підсумували у відомстві.
Як відомо, 6 березня США висловили стурбованість через намагання позбавити мандата депутата від опозиції Сергія Власенка. Сьогодні Вищий адміністративний суд позбавив його депутатського мандата.
Коментарі
32