Пʼятниця, 22 серпня 2008 11:40

Майже 60% українців вважають, що у нас може бути так, як у Грузії

Більше половини українців вважають цілком можливим повторення в Криму ситуації, яка склалася у Південній Осетії.

Про це свідчать результати телефонного опитування "Ставлення українців до російсько-грузинського конфлікту та міжнародних інтеграційних процесів", яке провів Інститут Горшеніна в обласних центрах у рамках річної програми досліджень 2008 року "Проект країни".

Дослідження вивчало ставлення українців до російського-грузинського конфлікту та його можливого впливу на Україну. Також вивчалось ставлення українців до міжнародних інтеграційних процесів.

За результатами соціологічного дослідження експерти Інституту Горшеніна дійшли висновку, що в українському суспільстві розділилися думки про те, хто винен у загостренні конфлікту в Південній Осетії. 21,4% вважають винною Російську Федерацію, 22% - Грузію, 12,6% - Сполучені Штати Америки, 0,7% - Південну Осетію, 20,1% вважають неправими всі сторони конфлікту, і майже чверть опитаних - 23,2% не мають відповіді на це питання.

Незважаючи на відсутність у суспільстві єдиної думки щодо винних у розпалюванні конфлікту, більше половини українців - 55,9% - вважають цілком можливим повторення у Криму ситуації, яка склалася в Південній Осетії. Майже кожен п"ятий українець (18,9%) не має чіткої відповіді на це питання, і лише чверть (25,2%) не вірять у таку можливість.

Близько половини опитаних (47,4%) негативно оцінюють факт участі у збройному конфлікті у Південній Осетії російського Чорноморського флоту, що базується у Криму.

І, хоча в цілому ставлення українців до Росії позитивне, трохи зросла кількість тих респондентів, які вважають недоцільним будь-яке зближення з Росією: 12,8% цього року проти 7,3% у дослідженні Інституту Горшеніна в 2006 році.

В той же час згідно з опитуванням, 54% українців проголосували б сьогодні проти вступу країни до НАТО.

Як засвідчило опитування, дещо погіршилося ставлення українців до НАТО. Так, проти вступу в Альянс сьогодні голосували б 54,2% жителів обласних центрів, тоді як у 2006 році, згідно з результатами дослідження Інституту Горшеніна, - лише 42,2%.

За даними дослідження, майже не змінилась кількість прихильників вступу до Європейського Союзу (47,4% - у 2008 році і 43,6% прихильників за результатами дослідження Інституту Горшеніна у 2006 році).

Водночас існує чітка залежність ставлення до вступу в ЄС від віку респондентів. Зокрема, виділяється вікова група 18-29 років, більше половини з яких (56,2%) підтримують вступ України до Євросоюзу.

Таким чином, як наголошують соціологи, можна передбачити, що через 10 років політичні орієнтації населення України можуть суттєво трансформуватися.

Також результати опитування свідчать, що 23,6% українців поки ще не пишаються тим, що вони є громадянами України.

Водночас, в Інституті Горшеніна відзначають, що за останні два роки кількість українців, які пишаються тим, що вони є громадянами України, значно зросла. Так, якщо у 2006 році на запитання Інституту "Чи пишаєтесь Ви тим, що є громадянином України?" ствердно відповіли 47,7%, то цього року кількість тих, хто відповів "Так", становила вже 68,5%. Поки не можуть дати відповіді 7,9% опитаних.

Телефонне опитування "Ставлення українців до російсько-грузинського конфлікту та міжнародних інтеграційних процесів" проводилось Інститутом Горшеніна у рамках річної програми соціологічних досліджень 2008 року "Проект країни" з 15 по 20 серпня у 25 обласних центрах України, містах Києві та Севастополі. Всього, згідно з випадковою вибіркою, з урахуванням основних соціально-демографічних характеристик населення України, було опитано 1000 респондентів, які репрезентують доросле населення віком від 18 років. Квотами у вибірці були вік, стать та область, де проживає респондент. Похибка репрезентативності щодо об"єкту дослідження не перевищує +/- 3,4%, пише УНІАН.

Зараз ви читаєте новину «Майже 60% українців вважають, що у нас може бути так, як у Грузії». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 20958
Голосування Чому я не голосуватиму за Петра Порошенка на президентських виборах у 2019 році?
  • Він не виправдав моїх очікувань
  • Я за нього й на попередніх виборах не голосував
  • Є достойніші кандидати
  • У нього є можливість переконати мене у протилежному
  • Україні треба президент нової якості
  • Голосуватиму за Порошенка
  • Ще не визначився з кандидатом
Переглянути
Погода