пʼятниця, 11 травня 2018 18:13

Луценко може отримати контроль над антикорупціонерами

Луценко може отримати контроль над антикорупціонерами
Генпрокурор Юрій Луценко зможе впливати на справи НАБУ, каже керівник САП Назар Холодницький. Фото: tsn.ua

Генеральний прокурор Юрій Луценко може отримати контроль над антикорупційними органами, зокрема НАБУ.

Про це в інтерв'ю Lb.ua сказав керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.

Холодницький розповів, що буде у разі його звільнення.

"Призначається в.о. керівника САП – це перший заступник або заступник керівника САП. Але є питання щодо визначення груп прокурорів, щодо оголошення підозр, щодо проведення негласних слідчо-розшукових дій стосовно певної категорії осіб – адвокатів, суддів, депутатів місцевих рад. Це все буде компетенція генпрокурора, який фактично є взаємозамінюваний у цій ситуації, коли не буде керівника САП", - пояснив він.

Луценко "матиме законне право бути обізнаним з провадженнями, які розслідуються НАБУ і - законний вплив на прийняття тих чи інших рішень у таких провадженнях", додав Холодницький.

Пропонуємо найцікавіші цитати.

Про Ситника

"Ситник не є детективом. Він не є керівником органу судового розслідування, згідно з КПК. Жодного його підпису нема під жодними процесуальними документами. Тобто він абсолютно безвідповідальний за стан слідства в конкретних провадженнях. І я працюю безпосередньо з детективами. Ми маємо показники, незважаючи на ті всі шторми, які зараз відбуваються. І буквально зараз затримали суддю Голосіївського районного суду на хабарі. І тут Ситника ролі ніякої немає"

Про свій кабінет

"Жодної корупційної розмови не було і жодних хабарів сюди не заносили. Єдині, хто заносив сюди хабар, це були двоє суддів із Дніпра, які отримали що? Підозри і суд. І всі це бачили"

Про США і боротьбу з корупцією в Україні

"Вони дійсно переживають. І ми їм за це вдячні"

Приходить нам підозра, а там 196 граматичних помилок на 10 аркушах

Про прес-службу НАБУ

"Ну, це не той приклад, у якого треба навчатись. Я вимагаю в прокурорів, перш за все, щоб прокуратура була прокуратурою, а не піар-агентством зі своїми акаунтами чи не в усіх соцмережах"

Про неграмотність детективів

"Приходить нам підозра, а там 196 граматичних помилок на 10 аркушах. І це пише керівник підрозділу.

А прокурори не повинні бути ще й філологами, щоб виправляти коми і крапки. Це повинен бути документ, який має бути чітко "вилизаний", якщо хочете. Тим більше, в таких справах, які ми розслідуємо. Це ж не крадіжка ковбаси з "Новусу". А потім прокурору червоніти в суді не те що за юридичну – за граматичну якість. Тому що з протилежного боку вийде десять адвокатів і почне – навіть не доходячи до юридичної суті питання – просто по граматиці "мочити". Я такого не можу допустити. Тому що саме мої прокурори підтримують в суді публічне обвинувачення, а не слідчі, не детективи і не керівники їхні. І саме прокурорам потрібно пояснювати, чому там немає коми, чи є там докази або склад злочину"

Про Онищенка

"Нас Онищенко вже понад рік "годує", що в нього є плівки. І що він то готовий, то не готовий їх віддати. Якщо він не довіряє НАБУ, хай через адвокатів офіційно передасть інформацію в САП напряму"

Про Антикорупційний суд

"Якщо є ознаки злочинів, вони мають бути розслідувані. Усе одно будуть кричати, що це політична розправа. Розенблат кричить, Мартиненко кричить, Ляшко кричить.

Ми робимо все, щоб злочинець отримав своє покарання. На жаль, без антикорупційного суду ми цього не можемо досягти. Це об'єктивна істина"

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Вся суть – у людському матеріалі. Маємо змінювати себе"

У березні з'ясувалося, що в кабінеті керівника САП Назара Холодницького була встановлена "прослушка". "Жучки" встановили на початку лютого, а виявили 6 березня.

Справу стосовно Холодницького веде Генпрокуратура із застосуванням обладнання НАБУ.

Зараз ви читаєте новину «Луценко може отримати контроль над антикорупціонерами». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути