Юрія Луценка засудили до 4 років за ґратами. Такий вирок 27 лютого 2012-го року, 7 років тому, оголосив суддя Печерського райсуду Києва Сергій Вовк.
За два роки до цього, у січні 2010-го, Верховна Рада з 3-ї спроби звільнила Луценка з посади міністра внутрішніх справ. 26 грудня спецпризначенці затримали екс-міністра, коли той вигулював свого собаку в Печерському районі Києва.
Луценка визнали винним у перевищенні службових повноважень, нецільовому використанні державних грошей, виділенні квартири своєму водієві, зарахуванні йому цивільного стажу як міліцейського. Він мав сплатити державі 643 тис. грн. збитків. Для цього описали машину та квартиру в Києві. Його позбавили права обіймати державні посади протягом 3 років. Водія Луценка Леоніда Приступлюка засудили до 3 років умовно.
Покарання Луценко відбував у Менській виправній колонії № 91 в Чернігівській області. Там читав, писав щоденник, дивився телевізор, навчався клеїти конверти. В колонії провів 1,5 роки – 7 квітня 2013-го екс-президент Віктор Янукович підписав указ про помилування.
"Записував достатньо детально і почуття, і події. Причім більше думки і почуття, ніж події. Бо зовнішнє виявилося вторинним уже дуже швидко. Найбільше мені допомогли декілька речей. В першу чергу – Іра, бо я кожен день знав, що до мене прийде в якості захисника моя дружина, яка не просто принесе новини, а принесе відчуття потрібності", - заявив наступного дня після звільнення Луценко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Луценко розповів моторошні подробиці катувань українських полонених
28 лютого 2014 за реабілітацію Луценка проголосував парламент. А 20 березня 2014 року Печерський суд міста Києва визнав Луценка політичним в'язнем , відмінив всі рішення щодо нього.
12 травня 2016-го Верховна Рада призначила Луценка на посаду генерального прокурора. Для цього нардепи внесли зміни в закон "Про прокуратуру" - дозволили очолювати орган людині без юридичної освіти. На робочий стіл генпрокурор забрав кружку з тюрми.
"Я не Пшонка, я не ганяюся за політичними ворогами або опонентами. Ми об'єктивно приймаємо рішення. Я тримаю ще на своєму столі свою тюремну кружку. Вона допомагає пам'ятати, що мої рішення повинні бути законним і обґрунтованими".
46 виконавців, які підозрюються у вбивствах активістів на Майдані, втекли до Російської Федерації. Таку заяву зробив генеральний прокурор Юрій Луценко у лютому 2019-го. Тоді ж він заявив, що ГПУ фактично завершила розслідування розстрілів на Майдану. Цю заяву спростував керівник Департаменту спеціальних розслідувань Сергій Горбатюк.
Коментарі
1