На початку вересня планується провести спільне засідання українсько-російської міжпарламентської комісії для аналізу ситуації, що склалася у відносинах двох країн.
Про це вчора під час робочої поїздки до Тернопільської області повідомив журналістам голова Верховної Ради України Володимир Литвин.
Він нагадав, що звернувся з листом до керівників обох палат Федеральних зборів Російської Федерації з пропозицією невідкладно провести спільне засідання міжпарламентської комісії за участю керівників парламентів.
"Це робиться для того, аби спокійно і зважено розглянути ті питання, які для нас сьогодні стали каменем спотикання у процесі співпраці між Україною та Росією", - сказав Литвин.
Він також повідомив, що у нього відбулася телефонна розмова з головою Ради федерації Федеральних зборів РФ Сергієм Мироновим, який також підтримує цю ініціативу.
"Десь орієнтовно на початку вересня ми плануємо провести таку зустріч, тільки потрібно визначити місце її проведення", - сказав Литвин.
Голова ВР нагадав, що до цієї міжпарламентської комісії входять по 20 депутатів з кожної сторони. "Потрібна спокійна, зважена розмова, розуміючи, що з"ясування стосунків і взаємні звинувачення - це шлях в нікуди, а нам потрібен практичний результат", - сказав він.
За словами Литвина, ситуація, яка виникла сьогодні між Україною і Росією, свідчить, що на найвищому рівні відсутній конструктивний діалог, і саме це призводить до виникнення таких недоречностей. "Якщо це не зупинити, ми можемо констатувати незабаром нову фазу взаємин на рівні ворожнечі, а цього допустити не можна", - додав він.
Крім того, за словами голови ВР, він не хотів би, щоб ця ситуація призвела до "перешматування країни", що Президент України буде збирати прихильників, які "насторожено ставляться до Росії", а ті, хто орієнтується на Росію, також будуть оголошувати загальну мобілізацію.
"У даному разі можна сказати, що від того, що відбувається в останні дні, у певній мірі політично виграють Президент Ющенко та Віктор Янукович, але програє загалом Україна", - сказав Литвин.
На переконання голови ВР, не можна допустити пониження статусу взаємин між країнами, оскільки відсутність послів (зокрема, відкладення приїзду посла Росії в Україну – ред.) свідчить про те, що Україна як держава в очах глобальних гравців починає втрачати свій статус.
Коментарі
8