Ексклюзиви
Вівторок, 16 червня 2009 16:54

Литвин став танкістом (ФОТО)

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин високо оцінив новий вітчизняний танк "Оплот" і вважає, що Збройні сили України мають бути оснащені такою сучасною військовою технікою.

Про це він сказав сьогодні під час відвідування Харківського конструкторського бюро ім. Морозова – розробника танка "Оплот", і Державного підприємства "Завод ім. Малишева", на якому триває підготовка до серійного виробництва цієї машини.

Литвин здійснив показовий проїзд на танку "Оплот" по території заводу як механік-водій, а також командир екіпажу.

"Відчуваєш потугу і водночас відчуваєш захищеність і впевненість, а головне, танк легкий у керуванні, не відчуваєш різниці між "Мерседесом" і цією машиною", - сказав після проїзду Литвин, зазначивши, що вперше у житті керував танком й отримав від цього "незабутнє враження".

"Мені видається, це вінець інженерної, технічної та інтелектуальної думки", і, зрозуміло, - сказав Литвин, - що це має бути на озброєнні українських Збройних сил".

"Тут надійніше (ніж у Верховній Раді), - сказав він про танк. - По напруженню ні в яке порівняння не йде. Ти тут почуваєшся комфортніше, головне, ти зразу відчуваєш, що ти не один, що ти в колективі, що командир дає тобі нормальні орієнтири, і ти почуваєшся складовою частиною організму. Я - людина команди, мені хочеться, щоб країна вся була командою, яка працює на єдиний результат".


Відповідаючи на запитання про те, чи планує Верховна Рада у подальшому розглядати питання фінансування серійного виробництва танків "Оплот" на заводі ім. Малишева, Литвин нагадав, що в Україні ухвалено рішення про виділення 120 млн грн на випуск 10 одиниць перших машин, і кошти на подальше виробництво "мають бути". При цьому він висловився за те, аби виділені на танк кошти були "реально отримані", а не розчинилися у процесі "роздавання коштів перед виборами".

На його думку, українська армія потребує такої техніки: "Я людина гуманітарна, цивільна, але, виходячи із характеристик, з оцінок, які я отримав, побачив, звичайно, потребує. І треба, очевидно, вчити наших військовослужбовців на передових зразках".

При цьому Литвин критично висловився про нинішній рівень фінансування української армії.

"У нас не виділяється й одного відсотка. Зрозуміло, що це вкрай мало. Ми повинні розуміти одвічну істину, не повторювати її, а розуміти у практичних діях, що хто не годує свою армію, той буде змушений годувати чужу армію. Разом з тим, у нас повинен бути порядок в армії із реалізацією коштів, які передбачаються. Щоб не було різного роду звинувачень, бо вони принижують країну і сіють тотальну зневіру у такий ключовий державний інститут. Щоб був порядок із майном, яке мала армія і яке ще залишилося в ній. Бо це майно має бути обернене на користь оборони. Якщо в нас за минулий рік тільки на торгівлю товарами спецпризначення було отримано, якщо я не помиляюся, понад 6 мільярдів, то зрозуміло, що левова частина цих коштів повинна йти на зміцнення оборони, на модернізацію оборони", - сказав Литвин. УНІАН
Зараз ви читаєте новину «Литвин став танкістом (ФОТО)». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 8734
Голосування Чому не можна розпускати Верховну Раду?
  • Це суперечить Конституції
  • Хай знімуть недоторканість, ухвалять закони про імпічмент, про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення і новий Виборчий кодекс і можуть йти
  • За нинішніх умов на дострокових виборах у ВР не пройдуть нові партії
  • Мені байдуже до їхньої роботи. Їхні обіцянки на хліб не намастиш
  • Я не проти розпуску. Владу в країні треба перезавантажити повністю
  • Я проти будь-яких ініціатив президента
Переглянути