Голова Верховної Ради Володимир Литвин покладає відповідальність за підписання закону про мови на опозицію.
Про це пише "Дзеркало тижня", посилаючись на дискусію на сторінці спікера в Facebook.
За словами спікера Ради, винні у всьому опозиціонери - саме вони легітимізували закон про мови, внісши 4 постанови за його скасування, в той час коли шансів на його прийняття не було.
"Виправдовуватися (за підписання закону) - значить доводити правду. А правда така: Закон дійсно не можна було підписувати. За умови, що не будуть вноситися постанови про скасування цього рішення", - зазначив він і привів у приклад закон про частку україномовного продукту в вітчизняних ЗМІ, який досі не підписав.
"Але "борці за мову" підіграли і внесли аж 4 постанови. Шанси на їх прийняття були нульові. Тим більше, що самі не прийшли на сесію, не заблокували трибуну. І таким чином легітимізували закон", - підкреслив Литвин.
"Розуміючи це, я вніс зауваження по статті 131 Регламенту, щоб зняти найбільш одіозні позиції закону. Підтримали це менше 50 депутатів. За таких обставин я зобов'язаний керуватися статтею 94 Конституції, статтями 48 та 131 Регламенту і в той же день підписати закон", - виправдав свою позицію спікер.
Нагадаємо, голова Ради Володимир Литвин відмовився підписувати закон про мови і заявив про намір піти у відставку. Проте Верховна Рада не прийняла відставку спікера. Після цього Литвин підписав закон і відправив його на підпис Януковичу, який і підписав документ.
Коментарі
51