вівторок, 26 грудня 2017 20:23

Особисті стосунки президентів і міністрів не дадуть Україні розсваритися з Польщею - дипломат

Особисті стосунки президентів і міністрів не дадуть Україні розсваритися з Польщею - дипломат
Надзвичайний Посол: Чим краще працюють дипломати, тим менше гине солдат. ФОТО: prm.ua

22 грудня Україна відзначила сторіччя української дипломатії. В Українському кризовому медіа-центрі працівники Міністерства закордонних справ, дипломати та журналісти говорили про здобутки та втрати 2017-го року.

"Значення дипломата змінюється. Це не той рафінований представник держави, який лише володіє інформацією. Сьогодні між собою вільно спілкуються голови держав та урядів. Посередники не потрібні. Дипломатична робота набуває нової якості. Вона полягає в аналітичній роботі. В осмисленні, прогнозуванні, розумінні, що ми є, та що ми хочемо, і як ми можемо цього досягти" - вважає дипломат та громадський діяч Данило Лубківський.

На його думку, місцеві, як і парламентські вибори, у Польщі та Угорщині впливатимуть на погіршення відносин між нашими країнами. Але вихід - є.

"Сьогодні важливий тісний особистий зацікавлений контакт глав держав. Це практичні пропозиції на рівні глави уряду до новообраного уряду Польщі. Це тісний контакт міністра закордонних справ зі своїм колегою для того, щоб знімати ту емоцію, яку вдасться зняти. Це — діалог, попри загальне погіршення" - зазначив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 країн готові перенести посольства в Єрусалим

Лубківський нагадав, що в 2018 році Канада розпочинає головування в Групі семи, Польща набуває непостійного членства в Раді безпеки.

"Україні варто задіяти весь свій творчий потенціал для того, щоб скористатися цією нагодою і звернутися до своїх канадських і польських партнерів, взяти на озброєння питання дотримання прав людини на тимчасово окупованих територіях як на Донбасі, так і в Криму", - сказав він.

Надзвичайний Посол Сергій Корсунський розповів про значення дипломатів під час війни.

"Більше трьох років українська дипломатична служба виконує фактично функцію оборони держави. Це, можливо, не для всіх зрозуміло, дивлячись на це ззовні. Але повірте, чим краще працюють дипломати, тим менше гине солдат", - вважає він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Польща вводить нові правила для заробітчан

Рада з зовнішньої політики "Українська призма" представила результати опитування та оцінки діяльності української дипломатії за 2017-й рік. Про це запитали 106 експертів у галузі міжнародних відносин.

Рейтинг країн-"українських друзів" очолила Литва. Польща, яка ще кілька років тому була в списку друзів України, зайняла п'яте місце у списку наших ворогів.

Найбільшим здобутком 2017 року більшість — 61 особа - вважає запровадження безвізу. З деяким відривом йде Угода про асоціацію, близько 9 % опитаних говорили про збереження санкцій проти Росії.

Серед провалів 38 осіб згадали про погіршення відносин з сусідами: Угорщиною і Польщею, меншою мірою — з Румунією. Це було несподіванкою року, ніхто не очікував, що ухвалення закону про освіту призведе до різкого погіршення стосунків з сусідами. 22 особи згадали про відсутність інтеграції Донбасу і Криму. 8 чоловік говорили про погіршення іміджу України на міжнародній арені.

Загальна оцінка українській зовнішньополітичній діяльності, яку озвучили більшість респондентів, — трійка.

22 грудня у 1917-му році Володимир Винниченко і Генеральний секретар з міжнаціональних справ Олександр Шульгин підписали "Законопроекту про створення Генерального секретарства міжнародних справ". Оприлюднений 12 січня 1918 року IV Універсал Центральної Ради, який проголошував Україну "самостійною, ні від кого не залежною", став поштовхом для вибудови стосунків із європейськими державами. В цьому ж році країну відвідали посли з Великобританії і Франції. В кінці грудня 1917 року українська делегація взяла участь у мирних переговорах у Бресті, де 27 січня 1918 року було підписано перший мирний договір у світовій війні.

Зараз ви читаєте новину «Особисті стосунки президентів і міністрів не дадуть Україні розсваритися з Польщею - дипломат». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути