Комісія виборців України займається правозахистом простих громадян, права яких порушуються під час передвиборчої кампанії.
Про це на прес-конференції розповіла заступник голови КВУ, керівник Проекту із правозахисту Наталія Линник.
"Зараз Проект діє в чотирьох областях: Донецькій, Дніпропетровській, Рівненській, Черкаській. Там діють спеціальні приймальні КВУ. Крім того, у нас працює он-лайн приймальня, яка постійно реагує на заяви про порушення. У виборчий період також діє гаряча лінія", - заявила вона.
Комітет виборців опублікував два інформаційних буклети: перший щодо самого проекту, другий — просвітницький, в якому надана інформація про те, як виборець може себе захистити.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЦВК прийняла рішення посилити порядок видачі відкріпних талонів
Заступник голови КВУ порадила громадянам при порушенні прав звертатись до КВУ і юристи організації допоможуть вирішити їх проблеми.
На сайті КВУ також опубліковано зразки заяв, які можуть писати громадяни щодо порушення прав в цей період.
"Процес адміністративного судочинства дуже складний, тому виборцю потрібна професійна допомога. На цей момент найбільше звернень було з приводу уточнення себе у списках та щодо зміни виборчої адреси", - додала Линник.
Крім того, вона нагадала, що з приводу всіх порушень, зафіксованих в результаті звернень громадян, КВУ звертається до Центрвиборчкому, яка в свою чергу має на них реагувати.
Так, зокрема, була реакція ЦВК щодо примусу від певного кандидата у депутати змінювати виборчу адресу, в результаті чого були змінені правила зміни виборчої адреси.
Коментарі