Наступним кроком після заявки України на вступ до НАТО є оформлення запрошення Україні приєднатися.
Президент Володимир Зеленський вже поставив задачу готуватися до двосторонніх переговорів з країнами-членами з цього питання. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в ефірі національного телемарафону.
"Наступний крок: всі держави члени мають оформити запрошення Україні приєднатися до Альянсу і до тих пір, поки цей консенсус не побудований, безумовно, генсек НАТО не може сказати те, що він думає", - сказав глава української дипломатії.
За словами Кулеби, Столтенберг думає, що Україна повинна бути членом НАТО.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вступ України в НАТО: з'явилися перші заяви від країн-членів на підтримку
"І він буде над цим працювати тільки після того, як з'явиться консенсусне відповідне рішення держав-членів Альянсу", - зазначив міністр.
Він поінформував, що Зеленський поставив перед дипломатами задачу готуватися до двосторонніх переговорів з країнами-членами Альянсу щодо вступу України.
"Будемо вести адвокацію, спілкуватися. Я буду говорити з країнами відповідними, із генеральним секретарем НАТО. Ми розуміємо, де будуть проблеми. Ми розуміємо, де буде максимальна підтримка. Ми будемо вирішувати ці проблеми", - зауважив Кулеба.
30 вересня президент Володимир Зеленський заявив, що Україна подає заявку на вступ до НАТО у пришвидшеному порядку.
Стратегічний курс України на членство в ЄС і НАТО закріплений у Конституції.
Позаторік Україна здобула статус Партнера розширених можливостей НАТО. Відмова від руху до Альянсу є ультиматумом країни-агресорки РФ.
Більшість українців за вступ України до НАТО і ЄС, свідчить соціологічне опитування.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що кожна демократична країна в Європі має право подати заявку на членство в НАТО, нині ж Альянс зосереджений на підтримці та допомозі Україні.
Коментарі