Сьогодні Рада з питань відбору кандидатів на пост голови ДФС повинна надати прем'єр-міністрові Арсенію Яценюку шорт-лист кандидатів. В очікуванні списку найбільш вірогідних імен, політолог Вадим Карасьов склав власний рейтинг і позначив шанси кожного з претендентів. Найвищі, на думку Карасьова - у Романа Насирова. Найнижчі - у Дениса Фудашкіна.
"У цій трійці найслабша ланка - Фудашкін, - вважає Карасьов. - Хоча він і не був помічений у великих корупційних скандалах і колеги в Мінфіні вважають його людиною прогресивною. 6 років роботи в міністерстві грають проти нього. Малоймовірно, що людина, яка відповідала за податкову і митницю протягом стількох років, здатна критично оцінювати сферу, яка в першу чергу потребує реформування і свіжого погляду".
Оксана Продан добре зарекомендувала себе роботою в профільних організаціях, що займаються питаннями бізнесу, податків та митниці, а тому її шанси набагато вище, ніж у Фудашкіна.
"Дуже хороші шанси в Оксани Продан, - сказав політолог. - У неї великий досвід роботи в профільних організаціях, що займаються питаннями бізнесу, податків та митниці. Причому, вона побувала по обидві сторони барикад - і з боку бізнесу як глава ради підприємців при Кабміні, і з боку податкової та митниці - під час роботи в профільному комітеті ВР ". Головним мінусом кандидата політолог назвав відсутність досвіду роботи у великому бізнесі.
"З мінусів - незначний досвід роботи безпосередньо в бізнесі (якщо судити по офіційній біографії), - аналізує ситуацію Карасьов. - Але ж українські бізнесмени чекають, що новий глава ГФС буде не з чуток знайомий з їх проблемами. Другий мінус - занадто близькі відносини з політичними і владними структурами".
Третій кандидат - Роман Насиров - більше за інших, на думку політолога, відповідає очікуванням українського бізнесу
"У Романа Насирова - оптимальне поєднання досвіду в різних сферах: він довго працював у бізнесі, при цьому знайомий з темою податків і митниці (як глава комітету з питань податкової та митної політики), і ніколи не працював в держструктурах, - описує кандидата Карасьов. - Зате він єдиний в ТОП-трійці, хто має досвід роботи у великих іноземних компаніях. Якщо вірити тому, що говорили під час опитувань великі бізнесмени про майбутнє чолі ДФС, Насиров - підходящий кандидат. З таким набором досвіду і навичок йому буде набагато легше, ніж іншим, проводити реформи: він не пов'язаний ні з ким в існуючій ієрархії, що не замішаний у корупційних схемах, відомий великою кількістю тлумачних законопроектів у сфері оподаткування і митниці ".
Нагадаємо, що після проведення останнього конкурсного туру на посаду голови Державної Фіскальної Служби претендують 11 кандидатів. Сьогодні, 27 квітня, члени конкурсної комісії озвучать Раді імена фаворитів.
Коментарі