Таке рішення КС оповістив його голова Андрій Стрижак.
"Конституційний Суд прийшов до висновку, що внесення пропозицій Президенту України щодо кандидатури прем"єр-міністра України... належить виключно до повноважень коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді", - сказано в рішенні КС.
При цьому, згідно з рішенням КС, повноваження по внесенню Президентові вказаних пропозицій має як коаліція депутатських фракцій, сформована в новообраній Раді, так і коаліція депутатських фракцій, сформована у разі припинення діяльності попередньої коаліції.
Також КС визначив, що винятковим правом коаліції є внесення пропозицій прем"єр-міністрові по складу Кабміну.
Нагадаємо, в лютому Ющенко направив в КС конституційне уявлення з проханням розтлумачити положення частини 8 статті 83 Конституції в їх системному зв"язку з положеннями частин 6, 7 статті 83, пункту 9 частини 1 статті 106, частин 3, 4 статті 114 Конституції, які передбачають, що коаліція депутатських фракцій в Раді вносить пропозицію Президенту по кандидатурі прем"єр-міністра.
На думку Ющенка, ці положення Конституції потребують роз"яснення, оскільки сформована в Раді 6 скликання 16 грудня 2008 коаліція фракцій БЮТ, НУНС і БЛ не внесла Президенту пропозицій по кандидатурі на посаду прем"єра, що свідчить про неоднозначне розуміння положень Конституції і є підставою для його офіційного тлумачення КС.
Діючий Кабмін під керівництвом прем"єр-міністра Юлії Тимошенко приступив до обов"язків 18 грудня 2007 року.
За Конституцією, кандидатуру на посаду прем"єр-міністра затверджує Рада за поданням Президента, яке ним вноситься за пропозицією коаліції.
При цьому міністр оборони і міністр закордонних справ призначається Радою також за представленням Президента, а інші члени Кабміну призначаються Радою за поданням прем"єр-міністра.
ProUA
Коментарі