Кремлівські ЗМІ зосередилися на загостренні ситуації в Азовському морі. Вони виправдовують обстріл і захоплення українських кораблів з моряками. Моніторинг новин веде оперативна група зі стратегічних комунікацій зовнішньополітичної служби ЄС, пише Euvsdisinfo.
Опубліковані кремлівським телеканалом Russia Today новини по цій темі мають явні ознаки спотворення фактів, йдеться у повідомленні.
Там заявили, що "українські судна увійшли в російські води на Чорному морі незаконно". Насправді є двосторонній договір між Росією і Україною, що регулює використання Керченської протоки і Азовського моря. Вони вважаються "внутрішніми водами" як Росії, так і України.
Як було сказано в одному повідомленні, інцидент був "навмисною провокацією з боку української влади" з метою "створити дипломатичну суперечку", яка призвела би до посилення санкцій проти Москви.
"Це трохи дивно, оскільки українські судна рухалися "відповідно до положень всіх ефективних багатосторонніх і двосторонніх міжнародних договорів і правил судноплавства". У Конвенції ООН з морського права йдеться, що "всі судна, в тому числі іноземні військові кораблі, користуються "правом мирного проходу" в межах територіального моря іншої держави відповідно до міжнародного права", - кажуть експерти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розкрили брехню ФСБ у справі проти українських моряків
Увагу росіян у ЗМІ також намагаються відвернути від головного питання - РФ стріляє по українським суднам і захоплює їх з екіпажами.
Натомість вони багато пишуть про українського та американського президентів: "Вашингтон підштовхнув Порошенка до запуску цієї "морської провокації" проти Росії, щоб зірвати зустріч Путіна і Трампа" та "президент України Петро Порошенко використовує провокацію в Керчі для перевороту". Однак відомо, що парламент України прийняв рішення про проведення президентських виборів 31 березня 2019 року.
Також о в огляді йдеться, що російська дезінформація спирається не тільки на власні ресурси, а й посилено використовує Twitter, особливо за кордоном.
У період з неділі до вівторка більше 10 тис. німецькомовних твітів від 3 тис. унікальних акаунтів згадували Україну. Майже всі писали про протистояння на Азовському морі.
Є велика кількість твітів, але дебати по цій темі веде невелика група з 30 облікових записів. Саме вони просувають проросійські і/або крайні праві погляди і, швидше за все, автоматизовані в значній мірі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На допомогу українським морякам зібрали вже 384 тисячі гривень
Акаунти націлені на німецький сегмент твіттера, куди вони вкидають неправдиву інформації. Наприклад, було повідомлення Sputnik Deutschland про так званий "масовий артилерійський обстріл з боку України" в житлових районах Донбасу або розповідь про нібито "зізнання" захопленого українського солдата.
Ввечері 25 листопада російські силовики атакували 3 українські катери в Азовському морі та застосували зброю. 6 українських військових поранені, 2 із них перебувають у важкому стані. Після атаки спецназ ФСБ захопив українські катери "Бердянськ", "Нікополь" та "Яни Капу" разом із особовим складом.
Коментарі