Ексклюзиви
Четвер, 14 серпня 2008 14:21

Кравчук хоче подивитися, як Єхануров зупинить російські кораблі

Перший Президент України Леонід Кравчук вважає, що не пустити до України кораблі Чорноморського флоту Російської Федерації можна, тільки відкривши по них вогонь.

Л.Кравчук назвав такий сценарій неприпустимим.

Зокрема, коментуючи заяви МЗС про можливий недопуск в Україну кораблів ЧФ РФ, Л.Кравчук зазначив, що така можливість дійсно передбачена нормативними документами. За його словами, якщо держава, яка базує свої військові частини на території іншої країни, хоче використовувати ці сили у війні проти когось, вона повинна була поцікавитися позицією України. "Але, по-перше, в цьому випадку ми не знали, чи буде ця держава використовувати свої кораблі з військовою метою, але зробили таку заяву заздалегідь. Це некоректно", - сказав він.

Також, на думку Л.Кравчука, не варто роздувати питання про виведення ЧФ до 2017 року. "На мою думку, в цьому випадку заява повинна була бути дещо іншою. Ми повинні були чітко заявити, що ми - мирна держава, яка сповідує принцип нейтралітету, і ми не хочемо бути втягнутими ні в один з конфліктів, тому ми звертаємося до міжнародних організацій, до судів, які повинні допомогти нам визначитися з базуванням російського флоту. Якщо говорити, то потрібно говорити по суті, говорити упевнено і серйозно. А сказати, що ми не пустимо ЧФ? Знаєте, ось я дуже хочу, щоб Юрій Єхануров (міністр оборони) пояснив мені, яким чином він збирається не пустити російські кораблі до Севастополя? Він що, відкриє вогонь по кораблях, коли вони йтимуть?", - зазначив перший президент України.

Л.Кравчук підкреслив, що тему виведення Чорноморського флоту необхідно розвивати у відповідних нотах, адресованих Росії і низці інших країн. Він нагадав, що в Будапештській угоді зазначено, що ядерні держави виступають гарантом нашої безпеки. "Чому б нам не звернутися до цих країн і не сказати: ви - гарант, ми - мирні люди, а нас хочуть втягнути у війну, не допустіть цього. Це і є позиція, а говорити про те, що ми поставимо якісь огорожі, не пустимо російські кораблі? Я не бачу механізму. Якщо це почати якимсь чином виконувати, вибудовувати перешкоди і тому подібне, то ситуація така: російські кораблі на чолі з величезним крейсером "Москва" йдуть до Севастополя, і якщо дотримуватися заявленого принципу, що потрібно робити? Вогонь!", - зазначив він.

"Повірте мені: як тільки буде зроблений перший постріл, ми отримаємо дуже швидку і дуже могутню відповідь на все, що хочемо і чого не хочемо. Я веду до того, що при владі повинні бути спокійні, урівноважені, грамотні, толерантні люди, які думають про націю, а не про амбіції. Кожне слово, кожна кома, кожна крапка в документах, особливо коли в цих документах мова йде про військові дії, конфлікти, гарячі точки, повинні бути уважно вивірені, виписані, витримані в принципах найвищих гарантій міжнародних документів", - зазначив Л.Кравчук.

Він підкреслив, що не можна собі дозволяти говорити на такому рівні про такі речі, знаючи, що це не буде виконано, пише УНІАН.

Зараз ви читаєте новину «Кравчук хоче подивитися, як Єхануров зупинить російські кораблі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

5

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 20686
Голосування Чому я не голосуватиму за Петра Порошенка на президентських виборах у 2019 році?
  • Він не виправдав моїх очікувань
  • Я за нього й на попередніх виборах не голосував
  • Є достойніші кандидати
  • У нього є можливість переконати мене у протилежному
  • Україні треба президент нової якості
  • Голосуватиму за Порошенка
  • Ще не визначився з кандидатом
Переглянути
Погода