вівторок, 28 червня 2011 12:19

Концентрація влади в одних руках згубно впливає на Україну - Хмара

Концентрація влади в одних руках згубно впливає на Україну - Хмара

Концентрація влади в одних руках згубно впливає на Україну. Про це в інтерв'ю ЛІГАБізнесІнформ розповів голова контактної групи в Україну Transparency International Олексій Хмара.

"В цілому погано те, що вся влада зосереджена в руках однієї людини, чим порушено баланс влади в державі. Ми всі знаємо, як його звати. А якщо раптом ця людина в один прекрасний ранок встане не з тієї ноги? Погано буде всім, тому що в країні тотальна корупція, країна має менше трьох балів з 10 можливих за оцінками Transparency International", сказав він, відповідаючи на питання, які норми нового закону щодо боротьби з корупцією потрібно міняти в терміновому порядку, сказав.

За його словами, це означає, що будь-яке публічне дію в Україну супроводжено хабарами, відкатами та іншими корупційними проявами.

"Іншими словами, садити можна кожного", - зазначив Хмара.

"Не можна сказати, що в Україну все наглухо корумповані чиновники. Серед них є порядні люди, але вони змушені жити за правилами корупції", - вважає він.

При цьому, за його словами, в цілому закон відповідає європейським, "тому що вони, по суті, шаблони, які будь-яка країна на себе може приміряти, доповнивши якимись речами".

"Але важливо розуміти, що в Україні сьогодні немає жодного документа, який враховував би по максимуму мінімальні стандарти Ради Європи або Європейського Союзу. Тобто ми не можемо у себе реалізувати навіть мінімальні їхні стандарти", - сказав він.

Раніше повідомлялося, GRECO — група держав з протидії корупції Ради Європи — 24 травня на своєму засіданні в Страсбурзі під головуванням Драго Коса відзначила провал України в плані законодавчого забезпечення боротьби з корупцією та невідповідність європейським стандартам боротьби з корупцією за 13 напрямами.

Зараз ви читаєте новину «Концентрація влади в одних руках згубно впливає на Україну - Хмара». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

13

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути