Ексклюзиви
Четвер, 18 листопада 2021 16:07

Київрада звернулась до президента та ВР щодо неприпустимості ухвалення закону про столицю в чинній редакції

Київрада звернулась до президента та ВР щодо неприпустимості ухвалення закону про столицю в чинній редакції
Депутат від фракції "УДАР Віталія Кличка" Дмитро Білоцерковець: "Законопроєкт "Про місто Київ – столицю України" має бути направлений на широке громадське обговорення". Фото: nv.ua

Київська міська рада звернулась до президента і Верховної Ради щодо ситуації навколо законопроєкту "Про місто Київ – столицю України".

Про це заявив депутат від фракції "УДАР Віталія Кличка" Дмитро Білоцерковець.

Виступаючи щодо проєкту рішення, депутат наголосив, що всупереч ч. 5 ст. 140 Конституції законотворці намагаються на власний розсуд обмежити спроможність Києва керувати своїми районами, встановлюючи унікальні механізми затвердження на рівні Кабінету Міністрів України переліку та меж районів всередині столиці.

"Намагання встановити на рівні закону розподіл повноважень на міському та районному рівнях є антиконституційним прямим втручанням у повноваження Київської міської ради. Новий закон про столицю України не повинен порушувати конституційних прав мешканців Києва та принципів місцевого самоврядування. Для збереження місцевого самоврядування та забезпечення прав мешканців столиці України ухвалювати новий закон про місто Київ потрібно з дотриманням усіх вимог щодо громадського обговорення та належної експертизи, з дотриманням точного виконання норм статей 140-146 Конституції України", – розповів Білоцерковець.

Він додав, що у бажанні будувати європейську столицю все повинно відповідати ключовим європейським принципам місцевого самоврядування. Депутатський корпус наполягає, щоб законопроєкт "Про місто Київ – столицю України" був направлений на широке громадське обговорення та проведення консультацій.

"Європейська хартія місцевого самоврядування визначає, що у процесі планування та прийняття рішень щодо всіх питань, які безпосередньо стосуються органів місцевого самоврядування, мають проводитися консультації своєчасно та належним чином. Проте територіальна громада міста Києва позбавлена можливості на консультації, а власне законопроєкт було презентовано за два дні до його ухвалення профільним парламентським комітетом", – зазначив Білоцерковець.

Зараз ви читаєте новину «Київрада звернулась до президента та ВР щодо неприпустимості ухвалення закону про столицю в чинній редакції». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 1746
Голосування Що ви вважаєте головною політичною подією 2021 року в Україні?
 • Арешт Віктора Медведчука
 • Розслідування про офшори "95 кварталу"
 • Відставку Арсена Авакова
 • Вибори мера Харкова
 • Протистояння Ахметова і Банкової
 • Вагнергейт
 • Спрову про держзраду проти Петра Порошенка
 • Довибори на Прикарпатті
 • Відставку спікера Дмитра Разумкова
 • Санкції США проти Деркача з Дубінським і Тупицького з Портновим
 • Інше (вкажіть що)
Переглянути