Керівники нинішніх медико-соціальних експертних комісій не зможуть обіймати посади в оновлених лікарських комісіях.
Інші лікарі, які працюють у МСЕК, зможуть подавати заявки на роботу в нових лікарських комісіях з 1 січня 2025 року. Головним критерієм прийому є ведення лікарської практики, повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров'я у відповідь на запит "Суспільне".
"Такі зміни необхідні, аби експертизу проводили лікарі, що мають актуальний рівень медичних знань", - йдеться в повідомленні.
Справи, які уже прийняті на експертизу до МСЕК, передадуть у нові комісії зі збереженням черги розгляду.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цього року в Україні винесено 1758 вироків за корупцію. Лише 27 з них стосувались ув'язнення
Рішення МСЕК, ухвалені до 31 грудня, залишаться чинними. Окремі справи можуть переглядатися правоохоронними органами або відповідно до рішень РНБО, якщо буде визначено потребу в додатковій перевірці.
Переглядатимуться лише ті справи, за якими правоохоронці проводять розслідування, або за якими законодавці визначать категорії для перегляду відповідно до останнього рішення Ради національної безпеки та оборони.
Президент Володимир Зеленський підписав указ про ліквідацію МСЕК за численними фактами порушень і фальшивих інвалідностей для посадовців.
Зеленський наголосив на важливості введення персональної відповідальності та кадрових рішень щодо цієї ситуації в центральних органах влади - по вертикалі контролю за МСЕК.
Із 1 січня 2025 року всі обласні, міські та міжрайонні МСЕК по всій країні припинять виконувати функції з експертизи інвалідності та встановлення втрати працездатності. Їхні функції передадуть кластерним та надкластерним лікарням.
Коментарі