понеділок, 14 грудня 2020 13:53

Як українці ставляться до політичних партій - опитування

Як українці ставляться до політичних партій - опитування
Громадяни не надто вірять, що діяльність партій слугує захисту їх інтересів. Фото: pixabay

Партії, яка б представляла інтереси людей в Україні, 62% опитаних українців не бачать.

Про те, що така партія є, заявили 38% респондентів, свідчать дані опитування Центру Разумкова.

Серед партій, які представляють їх інтереси, громадяни найчастіше вказували парламентські партії з найвищою електоральною підтримкою: "Слуга народу" - 23%, "Європейська солідарність" - 22%, ОПЗЖ - 21%, "Батьківщина" - 10%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Слуга народу" перебуває на межі розколу

Громадяни не надто вірять, що діяльність партій слугує для захисту їх інтересів. Найбільше вважали, що партії служать інтересам фінансових і бізнесових структур - 56%, партійних лідерів - 38%, державної влади - 24%. Лише потім іде відповідь "інтересам виборців" - 17%.

Відносна більшість, 41%, опитаних громадян вважають, що можуть проголосувати за іншу партію, ніж ту, яку вони підтримують, якщо та партія буде краща. Водночас майже в рівних пропорціях розподілилися голоси тих, хто дотримується вірності одній політичній силі - 27%, та тих, хто не бачить гідних їх підтримки політичних сил.

Дослідження проводила соціологічна служба Центру Разумкова з 30 жовтня по 5 листопада 2020 року по всій України за винятком окупованих Росією територій. Опитали 2020 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки - 2,3%.

У парламенті мають з' явитися нові партії, які дадуть надію на майбутнє для країни. Бо якщо ми законсервуємося в трикутнику лідируючих партій-суперників: "Слуга народу", "Європейська солідарність" і "Опозиційна платформа - За життя" - застрягнемо на місці. Про це каже для Gazeta.ua політолог Віктор Таран.

Зараз ви читаєте новину «Як українці ставляться до політичних партій - опитування». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути