Таке рішення прийняте на засіданні уряду в середу, 19 жовтня.
"Конкурсна комісія пропонує визначити початкову ціну пакета акцій ВАТ ОПЗ у розмірі 5 мільярдів 160 мільйонів гривень. Також пропонують розпорядженням КМУ встановити, що конкурс буде визнаний недійсним, якщо для участі в ньому заявлені менше ніж два учасники. І якщо не буде жодної заяви учасника, який є нерезидентом", - заявив глава Фонду держмайна Ігор Білоус.
У проекті розпорядження пропонують продовжити терміни продажу ОПЗ до 7 січня 2017 року.
Перший заступник директора ОПЗ Микола Щуріков заявляв, що зараз помітна цілеспрямована робота зі зниження вартості ОПЗ. А останнє рішення уряду Щуріков прокоментував у Facebook:
"До того як заводом зацікавився Саакашвілі і НАБУ, ОПЗ планували продати за $500 млн. Але конкурс не відбувся. А ще раніше, у часи прем'єрства Юлії Тимошенко, компанія "Нортіма" (входить в орбіту впливу бізнесмена Ігоря Коломойського) готова була купити ОПЗ за $625 млн. Але Тимошенко скасувала конкурс, який "Нортіма" виграла.
У підсумку "маємо те, що маємо". Завод по вуха в боргах і скандалах, і тепер "лише би продати". Ширяться різні чутки, у чиїх інтересах Саакашвілі і НАБУ "опустили" завод. Я стверджую, що "опустили", тому що 2015-го ми вивели завод на прибуток уперше за довгий час. Саме така мета була перед керівництвом ОПЗ напередодні приватизації - вивести на прибуток, зробити роботу прозорою, щоб продати дорого і забезпечити грошима держбюджет. Але як тільки ми цього досягли, напередодні приватизації в роботу заводу втрутився Саакашвілі, а за ним - НАБУ і САП. Завод загруз у скандалах і боргах, а опісля і зовсім був зупинений.
За проектом розпорядження КМУ, продати ОПЗ повинні до 7 січня 2017 року. Якщо згадати меморандум України з МВФ, де держава зобов'язується продати ОПЗ до кінця цього року, то так і станеться. Тому що від дотримання меморандуму залежить наступний транш від МВФ.
Скоро ми нарешті дізнаємося ім'я щасливого покупця, який купить завод удвічі дешевше".
Прокоментував ситуацію із оцінкою акцій Одеського припортового й економіст Олександр Охріменко:
"Якщо пам'ятаєте. Була неоофициальная інформація, що інвестори з Москви сказали, що більше 300 млн. дол за це завод не дадуть. Тому попередня приватизація не відбулася. Не було доходу для наших Хлопців. Тепер ціну зробили 200 млн дол., щоб 100 млн дол. Хлопці поклали собі в кишеню від перепродажу. (Схема проста. Офшор з ЄС одного з наших людей близьких до Папи купує на приватизації ОПЗ за 200 млн дол. і тому через офшори перепродують ОПЗ російських Ребяткам за 300 млн дол., а різниця залишається в офшорі у Хлопців в ЄС).
Але, є ризик, що російські покупці знову знизять ціну покупки і тоді знову доведеться робити вигляд, що немає охочих брати участь у приватизації ОПЗ і знижує ще ціну", - вважає Охріменко.
Коментарі
1