Кабінет міністрів спрямував до Верховної Ради зміни до Податкового кодексу, яким посилюються повноваження Державної податкової адміністрації.
Про це повідомляє "Комерсант-Україна".
Зокрема, Кабмін пропонує застосовувати штрафні санкції за результатами перевірок у розмірах, передбачених законодавством, що діє на момент закінчення аудиту.
Крім того, в уряді пропонують розширити повноваження Державної податкової служби в питанні звернення до судів для примусового надання громадянами декларацій про доходи і майно, якщо фізична особа відмовляється добровільно це робити.
Так з 30 до 10 днів передбачається скоротити строк надання інформації суб'єктом на запит Державної податкової служби.
Крім того уряд ініціює повернення ПДВ на консультаційні, юридичні, аудиторські й бухгалтерські послуги, оскільки їх виведення з оподатковування "призводить до втрат бюджету".
Разом з тим, Кабмін пропонує ліквідувати колізію у застосуванні пільги з податку на прибуток.
"Пільги почали діяти з 1 січня, тоді як розділ з податку на прибуток набуде чинності тільки з 1 квітня. Через це бюджет може недоодержати податку на прибуток на 600 мільйонів гривень", - зазначає видання.
У свою чергу, "бютівець" Костянтин Бондарєв виступає за ліквідацію ПДВ.
"Однак держава ніколи на це не піде, оскільки за допомогою цього податку можна маніпулювати бізнесом", - зазначив він.
Як повідомив голова комітету з питань податкової та митної політики Віталій Хомутиннік усі зміни будуть ухвалені до кінця поточної сесії.
Коментарі
10