Законопроект змін до Конституції України щодо гарантування незалежності суддів усуває президента України від призначення суддів.
Про це сказав в ефірі "5 каналу" представник президента у парламенті Юрій Мірошниченко.
"Цей законопроект переформатовує взагалі логіку організації судової влади в Україні. Що вимагає від нас Європа, виходячи з тих традицій і з того досвіду, що в неї є? Перше, убезпечити від політичного тиску суддів. І це передбачено шляхом усунення політичних суб'єктів процесу формування суддівського корпусу, покарання суддівського корпусу і його звільнення. Вже ні Верховна Рада, і наші колеги, які представляють сьогодні опозицію, можливо, мають на увазі, що вони би хотіли, принаймні з того, що вони заявляли в залі ВР, зберегти можливості впливу на призначення, звільнення, покарання суддів. У нас багато з цього приводу у залі ВР є дискусій", - зазначив депутат.
Він переконаний, що зміни запропоновані президентом усувають і президента, оскільки суб'єкт призначення визначений - Вища рада юстиції, де більшість від 20 членів ВРЮ, 12 є представниками, які висунуті з'їздом суддів. Мірошниченко наголосив, що логіка, яку пропонує президент у цьому законопроекті, яку й схвалила Венеціанська комісія, полягає в тому, щоби питання, що стосуються організації судової системи мають вирішуватися суддями, науковцями, адвокатами тощо.
Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада попередньо схвалила президентський законопроект про внесення змін до Конституції щодо посилення гарантій незалежності суддів. За таке рішення проголосувало 244 народних депутатів - після того, як спікер В.Рибак поставив проект на переголосування.
Коментарі
5