Щодо укладання і ратифікації угоди про пролонгації базування Чорноморського флоту Росії в Криму слід звертатися до Конституційного Суду та Генпрокуратури.
Таку думку висловив голова Івано-Франківської обласної ради Ігор Олійник в коментарі Радіо "Свобода".
"Думаю, що треба звернутися до Конституційного суду, до Генеральної прокуратури - законно це чи ні", - сказав він, коментуючи ратифікацію парламентом угоди щодо ЧФ РФ, укладеної 21 квітня президентами Росії й України.
"Сьогодні це питання відносно статті 17 Конституції мало би дискутуватися, в тому числі - правниками. На мій погляд, трактування цієї статті є дуже різне", - зазначив Олійник.
"На превеликий жаль, наше українське законодавство в Україні з багатьох питань ми трактуємо по-різному, навіть одні і ті ж статті... Я особисто вважаю, що ми повинні діяти в правому полі держави", - сказав голова Івано-Франківської облради.
На запитання, які дії планує далі він, а також голови Львівської й Тернопільської облрад, які теж виступали проти ратифікації угоди щодо флоту, Олійник сказав:
"Відносно подальших кроків, то ми будемо між собою радитися. Я мав сьогодні розмову тут з головою Львівської обласної ради Мирославом Сеником про це".
"Ми не маємо сьогодні плану, бо угоду тільки ратифікували. Будемо думати, як діяти далі в цьому конкретному випадку", - зазначив він.
Нагадаємо, що у вівторок, 27 квітня, Івано-Франківська обласна рада провела виїзне засідання у Києві, протестуючи проти ратифікації українсько-російських угод.
Разом із нею виїзне засідання проводили Львівська й Тернопільська облради. Раніше депутати цих рад виступили проти ратифікації угоди Януковича й Медведєва про флот і 27 квітня хотіли вимагати від Верховної ради не затверджувати її.
Однак Верховна Рада, попри спротив опозиції та громадськості, 236 голосами все ж ратифікувала угоду про пролонгацію терміну перебування Чорноморського флоту Росії в Севастополі на 25 років після 2017 року - тобто до 2042 року.
Коментарі
1