Інформація про те, що Ірак та Йорданія відкликали підписи під комюніке на Саміті миру, перевіряється.
Тому що ці країни відображалися як підписанти документа під час міжнародної конференції. Про це повідомив радник керівника Офісу президента України Олександр Бевз в ефірі "Радіо Свобода".
Українська сторона сьогодні зв'язуватиметься зі Швейцарією для того, щоб уточнити список підписантів, сказав Бевз.
Радник наголосив, що комюніке залишається відкритим для приєднання країн.
"Ми сьогодні будемо зв'язуватися з колегами із Берна, ще раз проговорювати весь перелік країн, які приєдналися. Я особисто був присутній під час оголошення результатів щодо приєднання до комюніке, і ці країни були зазначені на фінальному табло у залі, де проводилася пленарна сесія. Тому ми не поспішаємо з будь-якими висновками щодо того, які країни від'єдналися чи приєдналися. Комюніке залишається відкритим для приєднання будь-яких країн. Ми розраховуємо, що кількість його учасників буде тільки зростати", - сказав радник.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Він займається відродженням нацизму - Зеленський прокоментував ультиматум Путіна
Важливо, щоб країни G20, які не приєдналися до комюніке, включилися у мирний процес, зазначив Бевз.
"Безумовно, нам було б важливо, щоб країни G20, які не приєдналися на сьогодні до комюніке, включилися у мирний процес. І те, що вони сьогодні не приєдналися до комюніке, не означає, що вони не будуть членами, учасниками мирного процесу у майбутньому", - сказав радник.
15-16 червня у Бюргенштоку у Швейцарії відбувся перший Глобальний саміт миру за ініціативи України. Участь у ньому взяли делегації з 92 країн і вісім світових організацій.
Під спільним комюніке саміту підписалися 78 країн і чотири міжнародні організації.
Коментарі