Представники українських церков УПЦ, УПЦ КП та УГКЦ висловили своє стурбованість суспільно-політичною ситуацією в країні і закликали українців об'єднатися та сформувати активну громадянську позицію щодо визначних питань суспільного життя.
У Києво-Могилянській академії 1 грудня 2011 року, у двадцяту річницю референдуму, на якому український народ підтвердив проголошення незалежності України, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, Верховний Архиєпископ Києво-Галицький Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав та Владика Іларій, єпископ Макарівський, Вікарій Київської митрополії Української Православної Церкви зустрілися з представниками національної інтелігенції України.
На зустрічі оприлюднено спільно опрацьоване представниками трьох українських церков звернення щодо суспільно-політичної ситуації в Україні. У зустрічі взяли участь: Семен Глузман, архиєпископ Любомир (Гузар), Іван Дзюба, Мирослав Маринович, Мирослав Попович, Євген Сверстюк, Вадим Скуратівський, Ігор Юхновський.
Ієрархи закликали не шукати причин у поверхневих обставинах, адже "головна причина негараздів ховається в нас самих, в духовній кризі, яка роз'їдає наше суспільство".
Тож у спільно опрацьованому зверненні три традиційні українські церкви звернулися до українського народу: "Ми закликаємо всіх людей доброї волі, незалежно від релігійної, національної, політичної приналежності, розкрити духовний потенціал, даний Богом нашому народу, та утвердити в суспільстві принципи любові, справедливості й взаємодопомоги. Єднання суспільства навколо цих духовних ідеалів, громадська самоорганізація та взаємна підтримка — найкращий захист в умовах політичних та економічних криз".
"Особливо ж ми звертаємо свій заклик до тих, хто має авторитет і повагу людей, мудрість та життєвий досвід: об'єднаймо свої зусилля для служіння українському народу! Разом ми зможемо сформувати активну і плідну громадську позицію щодо визначних питань суспільного життя", — підкреслено у зверненні.
За підсумками зустрічі учасники вирішили до діалогу, здатного забезпечити оновлення суспільних відносин, залучати представників національної інтелігенції та широке коло людей.
"Справді подолати різного роду кризи ми зможемо лише шляхом зміни суспільних і особистих пріоритетів", — переконані учасники зустрічі. Тому вони запланували спільно розробити і представити країні на початку 2012 року пріоритети суспільного розвитку, а також принципи соціальної взаємодії в їх реалізації.
Коментарі
51