Цей рік є переломним у взаєминах України і Європейського Союзу. Восени має бути підписана Угода про асоціацію. Текст підготовлений на 1 тис. сторінок. Над ним працювали дипломати, експерти, є і політична складова. Угоду перекладають українською, бо для підписання це дуже важливо.
Про це повідомила у Черкасах перший заступник комітету з питань європейської інтеграції і народний депутат від "УДАРу" Ірина Геращенко.
Вона нагадала, що підписання Угоди має відбутися на саміті Східного партнерства у Вільнюсі у листопаді цього року, додавши, якщо угоду не підпишуть, тоді питання відкладеться щонайменше на кілька років.
"Адже наступного року внаслідок виборів до Європейського парламенту зміняться всі його керівні органи і комісії. Тому для того, аби Угода була підписана, Україна має виконати всі свої зобов'язання перед європейською стороною. Зокрема це і прийняття певного законодавства. Зараз у цьому пакеті в парламенті лежить вісім законів від президента й уряду. Але головне, що мають бути встановлені результати виборів на п'яти проблемних округах, де і досі не визначені народні депутати. Хоч опозиція наполягає, що вибори відбулися, але їхню перемогу було вкрадено. З невідомих причин чомусь не спрацювали камери, якими були обладнані всі дільниці. Влада ж наполягає на перевиборах", - зауважила Геращенко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЄС підпише Асоціацію навіть якщо Тимошенко буде у тюрмі - експерт
За її словами в опозиції вважають, що мають бути якнайшвидше визначені ці перевибори.
"Європейська сторона наполягає, щоб усе було чесно, прозоро і демократично. Так само є вимога щодо правосуддя. Звільнення політв'язня Луценка не є достатньою підставою, щоб сказати, що Україна відмовилася від вибіркового правосуддя. Так само є низка вимог щодо боротьби з корупцією", - розповіла депутат.
Вона пояснила, що дасть підписання Угоди простим громадянам.
"У першу чергу, можливий перехід на безвізовий режим. Хоч це не короткий період. Друге, Україна має прийняти демократичні стандарти і працювати над ними, починаючи від економіки і закінчуючи товарами народного споживання. Для України відкриється європейський ринок. Хоч наш виробник не так швидко зможе на них виходити через конкурентоспроможність українських товарів. Але Україна є державою, яка має право на європейську перспективу. Від цього виграє кожен українець", - наголосила Геращенко.
Коментарі
29