Розслідування зриву спецоперації із затримання російських бойовиків триває. Журналістський матеріал Bellingcat, який вийшов 17 листопада, долучать до справи.
Про це сказала генеральна прокурорка Ірина Венедіктова журналістам у четвер, повідомляє Gazeta.ua
"Історія розслідувань є. Вона проводиться. Нічого не зменшилося. Всі матеріали, які проводять журналісти, нами завжди ретельно вивчаються, завжди долучаються до справ. Тому будуть долучатися", - заявила і згадала про Державне бюро розслідувань.
Венедіктову запитали, чи буде допит керівника Офісу президента Андрія Єрмака.
"Слідство проводить орган слідства. Коли події почалися у липні минулого року, правоохоронна система вже реагувала. Коли у прокуратури забрали слідство і нагляд, ми розуміємо наші можливості. Справи були заведені, їх було декілька в різних правоохороних органів. Потім ці справи об'єдналися і були передані в ДБР.
Що було зробено, а що ні, зараз некоректно це проговорювати", - сказала генпрокурорка.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Єрмак учасник злочину? Дякую за зізнання" - журналіст Бутусов піймав Арахамію на слові
"Друзі, я прекрасно розумію, у вас є тема, яка зараз на слуху. Ми вчора закінчили материнську справу Майдану, яку чекали всі вісім років. Але в заголовки справа Майдану, коли з 18 по 20 лютого загинули 80 людей, вона вчора не зайшла. Хоча ми до цього йшли вісім років", - заявила Венедіктова журналістам.
17 листопада міжнародна група розслідувачів Bellingcat повідомила, що відтермінувати операцію затримання російських бойовиків ПВК "Вагнер" попросив Єрмак. Щоб почекати до початку обумовленого тоді перемир'я на Донбасі.
У журналістів "немає залізобетонних фактів", заявив радник Єрмака Михайло Подоляк.
Торік 29 липня 33 бойовиків затримали в Білорусі, а 14 серпня стало відомо, що їх видали Москві.
В березні цього року виконуючий обов'язки директора Державного бюро розслідувань Олексій Сухачов повідомляв, що Єрмака допитували у справі.
Коментарі