Прем'єр-міністр Франції Франсуа Фійон подякував українському президентові Віктору Януковичу за пропозицію поділитися з учасниками саміту "великої двадцятки" досвідом України в галузі атомної безпеки. Він підкреслив, що міжнародна спільнота має зробити серйозні висновки з трагедій, що сталися 25 років тому в Чорнобилі та у березні цього року на Фукусімі. "Передусім ми повинні взяти під призму техніку безпеки діючих атомних електростанцій", - наголосив французький гість у середу в Києві під час конференції, присвяченої ядерній тематиці.
За словами французького прем'єра, Україна має унікальний досвід, пов'язаний з найрізноманітнішими аспектами ядерної безпеки, особливо в питанні швидкого реагування у випадку атомної катастрофи великого масштабу.
"Упродовж останнього часу Україна запровадила низку системних заходів, покликаних підвищити безпеку українських АЕС", - додав Фійон. - Дуже цінним для міжнародних партнерів був би, зокрема, досвід України у запровадженні нових технологій з утилізації атомних відходів, поступове виведення з дії Чорнобильської АЕС, соціально-економічне відновлення постраждалих районів тощо".
Франсуа Фійон додав, що Франція всіляко підтримуватиме Україну в розв'язанні проблем, пов'язаних з Чорнобилем.
"Ми хочемо висловити свою солідарність народові України, а також українському урядові, який стоїть нині перед завданням спорудити новий надійний саркофаг над зруйнованим чорнобильським реактором", - підсумував французький прем'єр.
Слід зазначити, що Франція є одним з найактивніших прибічників мирного атому серед країн Європи.
Свою солідарність українцям у дні 25-ої річниці Чорнобильської трагедії висловив також президент США Барак Обама. У своєму листі до президента України Віктора Януковича американський лідер запевнив, що Сполучені Штати виконають свої зобов'язання щодо допомоги Україні в її зусиллях з подолання наслідків Чорнобильської катастрофи. Обама повідомив про додатковий внесок у розмірі 123 мільйонів доларів з боку США і закликав також інші країни збільшити їхню фінансову підтримку чорнобильських проектів.
Як повідомлялось раніше, міжнародна природозахисна організація Greenpeace висловила своє незадоволення новим саркофагом на ЧАЕС.
Коментарі