Понеділок, 17 січня 2011 09:09

Фесенко: "Реформи - це бажання не влади, а МВФ"

Фесенко: "Реформи - це бажання не влади, а МВФ"

Українська влада у 2011 році буде змушена проводити реформи.

Про це Gazeta.ua заявив голова правління Центру прикладних політичних досліджень Пента Володимир Фесенко, говорячи про прогнози на 2011 рік.

"Якщо говорити про владу, то їхня головна турбота зараз - це втілення реформ, які заявлені, і значну частину яких доведеться виконувати у цьому році. Цей рік стане для влади роком реформ. Справа не стільки у їхньому власному бажанні, а в певних вимогах з боку МВФ. У них просто немає іншого виходу", - переконаний аналітик.

За словами експерта, якщо влада буде імітувати реформи, фонд не дасть гроші.

"Все дуже просто - нема реформ - нема фінансування", - пояснив Володимир Фесенко.

Політолог також не виключає, що у разі провалу реформ уряд Миколи Азарова може бути у 2011 році відправлено у відставку.

"Для уряду Азарова є ризик. Ці ризики не є абсолютними. Якщо буде питання баласт і таким чином нейтралізувати протестну ситуацію, то це зроблять, якщо такої потреби не буде, то цього робити не будуть", - зазначив аналітик.

При цьому експерт переконаний, що влада має переконувати громадян у необхідності проведення реформ.

"Історія з податковим кодексом засвідчила, що слід дуже серйозно підходити до реалізації непопулярних реформ. Якщо не буде належного інформаційного супроводження, якщо не буде роботи з групами ризику, то можуть виникнути нові протестні настрої", - переконаний політолог.

Головним же завданням опозиції у 2011 році Володимир Фесенко називає політичне виживання.

"Стосовно опозиції, то якщо не буде виборів цього року, а швидше за все їх не буде, то тоді опозиції треба утриматися на плаву, зберегти хоча б нинішній вплив. Можливо, скористатися непростою соціально-економічною ситуацією, щоб збільшити цей вплив. Питання політичного виживання буде особливо актуально для головної політичної сили - "Батьківщини". Ця політична сила знаходиться під жорстким правовим пресингом. Багато хто знаходиться за гратами", - підкреслив Володимир Фесенко.

Говорячи про зовнішню політику влади у новому році, експерт зазначив, що головним завданням на 2011 рік буде створення зони вільної торгівлі з ЄС.

"На зовнішньому фронті - це продовження пошуку балансів інтересів між Росією та Заходом. Тут теж є різні завдання. З Європою треба поступово завершувати процес з зони вільної торгівлі. Не факт, що це вдасться, але хто знає, може, якщо буде бажання вирішувати проблеми до кінця року, то буде просування вперед. Думаю також будуть відбуватися процеси з реалізації плану дій з питань отримання безвізового режиму", - зазначив експерт.

Зараз ви читаєте новину «Фесенко: "Реформи - це бажання не влади, а МВФ"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

4

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 5889
Голосування Чому не можна розпускати Верховну Раду?
  • Це суперечить Конституції
  • Хай знімуть недоторканість, ухвалять закони про імпічмент, про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення і новий Виборчий кодекс і можуть йти
  • За нинішніх умов на дострокових виборах у ВР не пройдуть нові партії
  • Мені байдуже до їхньої роботи. Їхні обіцянки на хліб не намастиш
  • Я не проти розпуску. Владу в країні треба перезавантажити повністю
  • Я проти будь-яких ініціатив президента
Переглянути