У Європейському суді з прав людини підкреслили, що у своєму рішенні суд не встановив факт політично мотивованого арешту екс-прем'єра Юлії Тимошенко, і особливо звернули увагу на те, що рішення стосувалося арешту до вироку суду.
Офіційний представник Європейського суду з прав людини, директор Загальних служб ЄСПЛ Родерік Лідделл (Roderick Liddell) на запитання, чи можна вважати арешт Тимошенко політично мотивованим чи ні, сказав:
"Суд не прийшов до такого висновку. Суд зробив висновок про те, що затримання не відповідало підставах, закладеним у Конвенції (Європейської конвенції з прав людини ".
Лідделл особливо підкреслив, що рішення суду стосувалося безпосередньо досудового ув'язнення під варту, а не кримінального судочинства, яке буде предметом для наступного розгляду.
"Отже, це означає, що різні порушення стосувалися взяття під варту, а не кримінальної справи як такого. Те, що було встановлено судом щодо взяття під варту, не відповідало підставах, що закладені у Конвенції (щодо захисту прав людини). Головна причина (для взяття під варту), яка була встановлена, полягала в неповазі судді, а це - не причина, по якій Конвенцією визначено підстави для взяття під варту. Так що причина, за якою суд визнав порушення статті 18 (обмеження щодо прав), полягала в тому, що підстави для взяття під варту не були такими, які є підставами для Конвенції. Я сподіваюся, це досить ясно ", - пояснив він суть рішення ЄСПЛ по Тимошенко.
Відповідаючи на запитання про можливу дату розгляду іншої скарги екс-прем'єра, представник ЄСПЛ сказав:
"Це не те, що може відбутися в найближчі три-чотири місяці".
"Важко назвати конкретну дату. Ще не було офіційного контакту з владою. Коли це відбудеться, тоді буде прийнято рішення щодо процедури - будуть чи не будуть проводитися слухання в публічному форматі. За таких обставин це може зайняти рік або більше. Це - стандартне час для цієї процедури ", - роз'яснив процедуру Лідделл.
Коментарі
228