Європейський парламент (ЄП) висловив жаль у зв'язку з тим, що за оцінками міжнародних спостерігачів, виборча кампанія в Україні в ході парламентських виборів в 2012 році не відповідала основним міжнародним стандартам і стала кроком назад у порівнянні з попередніми виборами в 2010 році.
"(ЄП - gazeta.ua) висловлює жаль у зв'язку з тим, що згідно з думкою спостерігачів ОБСЄ, ПАРЄ, Парламентської асамблеї НАТО та Європейського парламенту, виборча кампанія не відповідала основним міжнародним стандартам і стала кроком назад у порівнянні з національними виборами 2010 року ", - сказано в тексті резолюції, прийнятої Європарламентом в четвер у Страсбурзі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЄС очікує від України виконання всіх рішень ЄСПЛ - Ештон
Європарламент вказує на ряд негативних аспектів передвиборчого періоду, а саме арешт опозиційних політичних лідерів, відсутність рівних умов, викликаних, перш за все, зловживанням адміністративним ресурсом, випадки утисків і залякування кандидатів і співробітників виборчих комісій, відсутність прозорості в кампанії і сфері фінансування партій, а також відсутність збалансованого висвітлення в ЗМІ.
Крім того, в резолюції йдеться про порушення в ході виборчого процесу, про затримки процесу підрахунку голосів а також про знаходження у в'язниці лідерів опозиції.
"Підкреслює, що факт перебування у в'язниці двох лідерів опозиції - Юлії Тимошенко, Юрія Луценка та інших під час виборів негативно позначилися на виборчому процесі", - йдеться в прийнятій резолюції.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фюле про резолюцію ЄС: "М'яч - на стороні України, і вона повинна добре грати"
Європарламент закликає новий уряд України продовжувати роботу над законопроектом про фінансування партій з метою забезпечення більшої прозорості фінансування і видатків політсил, повного розкриття джерел та сум витрат на виборчу кампанію, а також передбачити санкції за порушення положень фінансування виборчої кампанії.
Крім того, європарламентарі закликають уряд України в діалозі з усіма політичними партіями дозволити питання, що стосується порушень в ході парламентських виборів, і очікує від українського парламенту усунення недоліків виборчого законодавства.
"Висловлює свою стурбованість з приводу проблем, пов'язаних з підрахунком голосів і підведенням підсумків голосування в ряді одномандатних виборчих округів; вітає рішення Центральної виборчої комісії не оголошувати результати в цих округах і той факт, що українські власті почали робити заходи щодо проведення в цих округах нових виборів якомога швидше ", - сказано в резолюції.
Коментарі
2