Четвер, 27 листопада 2008 10:28

Єврокомісія розпочала переговори з Україною про приєднання до Енергетичної спільноти

Європейська комісія розпочала переговори з Україною та Молдовою про приєднання до Енергетичної спільноти.

Про це повідомили у прес-службі Єврокомісії.

Згідно з повідомленням, перший раунд переговорів відбувся 25-26 листопада у Відні.

"Обидві країни продемонстрували сильне бажання приєднатися до Енергетичної спільноти, підготуватися до імплементації законодавства ЄС в сфері енергетики та продовжити необхідні реформи на своїх енергетичних ринках", - зазначається у повідомленні Єврокомісії.

Україна та Молдова представили свої попередні оцінки та графіки імплементації положень угоди про Енергетичну спільноту з урахуванням енергетичної політичної стратегії та запланованих реформ в енергетичному секторі.

"Перша зустріч підтвердила, що швидкий прогрес можливий, і можливе завершення переговорів з Україною та Молдовою в 2009 році", - заявив з цього приводу Комісар ЄС з питань енергетики Андріс Пібалгс.

Другий раунд переговорів має відбутися у лютому 2009 року в Брюсселі.

Як відомо, 15 липня 2008 року Рада міністрів з питань енергетики ЄС схвалила мандат Єврокомісії на переговори з Україною, Молдовою та Туреччиною про приєднання до Енергетичної спільноти.

Угода Енергетичної спільноти набула чинності 1 липня 2006 року. В угоді беруть участь країни-члени ЄС, а також Албанія, Боснія та Герцеговина, Хорватія, колишня югославська республіка Македонія, Чорногорія, Сербія та Косово. Україна, Молдова, Туреччина, Норвегія та Грузія мають статус спостерігачів.

Головна мета угоди – створення інтегрованого енергетичного ринку та законодавства для посилення енергетичної безпеки, залучення інвестицій в генерацію та розвиток електромереж, покращення екологічної складової постачань енергоресурсів, передає УНІАН.

Зараз ви читаєте новину «Єврокомісія розпочала переговори з Україною про приєднання до Енергетичної спільноти». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 11831
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода