Єврокомісія (ЄК) опублікувала звіт про прогрес у проведенні реформ, досягнутий Україною в 2009 році. Євросоюз утримався від жорсткої критики на адресу Києва і не згадав про раніше заявлені проблеми. Однак, і позитивних сигналів від представників Єврокомісії теж не прозвучало.
- Рік тому, під час оприлюднення попереднього звіту, в Брюсселі були повні оптимізму щодо готовності української влади проводити реформи. Єврокомісар Беніта Ферреро-Вальднер тоді навіть заявила, що очікує завершення переговорів щодо угоди про асоціацію до грудня 2009 року.
-
- Надії ЄС не виправдалися, проте в ЄК прийняли рішення не акцентувати увагу на проблемах.
-
- "Не всі були згодні з такою позицією, але Єврокомісія все ж таки вирішила опублікувати нейтральний звіт", - зізнався один з європейських дипломатів.
-
- В оприлюдненому документі не висуваються претензії навіть з тих питань, які протягом 2009 року були причиною постійної критики Брюсселя на адресу Києва. У документі підкреслюється важливість домовленостей від 23 березня 2009 про модернізацію газотранспортної системи:
-
- "Протягом року в енергетичній сфері мав місце ряд істотних досягнень", - говориться у звіті.
-
- При цьому в ЄК вважали за краще не згадувати, що Україна порушила обіцянки річної давнини і не приступила до реформування НАК "Нафтогаз України", зірвавши тим самим терміни модернізації газотранспортної системи.
-
- У преамбулі звіту Брюссель критикує українську владу тільки за відсутність "політичних реформ", зокрема конституційної та судової. Проте тут же наводиться виправдання бездіяльності Києва: "Реалізації реформ перешкоджала перманентна політична криза, що стала результатом нечіткого поділу повноважень між президентом, прем'єр-міністром і парламентом. Цю ситуацію посилило наближення президентських виборів".
-
- Невдоволення Брюсселя викликає "незначний прогрес" у реформуванні митних органів, "відсутність прогресу в сфері аудиту та бухгалтерського обліку".
-
- На відміну від минулого року, коли європейські чиновники назвали очікувану дату підписання договору про асоціацію, вчора в Києві і Брюсселі від прогнозів утримались.
-
- "Ми сподіваємося, що переговори будуть завершені настільки швидко, наскільки це можливо", - сказав глава представництва ЄС в Україні Жозе Мануел Пінту Тейшейра.
-
- "Я не можу встановити конкретний термін формального завершення переговорів", - підтримав його заступник міністра закордонних справ Павло Клімкін.
- Коммерсант
×
Коментарі