Правоохоронна система України не виконує своєї першочергової функції, тому необхідне термінове її реформування, а саме - кардинальна зміна кадрів.
Про це в коментарі Gazeta.ua розповів політтехнолог Тарас Березовець.
"Навряд чи суспільство почує громадські організації. З цією ідеєю мають виступити або політики, або авторитети моральні, аби люди почули цю ідею. А що стосується того, чи потрібно об'єднуватися проти дій правоохоронців, то потрібно, бо ця система "поїдає" суспільство", - висловив думку експерт.
Окрім того, за його словами, вона виконує "лише одну функцію — захист своїх корпоративних інтересів. Функцію захисту правопорядку, захисту людей — вони не виконують років 25. Це ще почалося за часів перебудови в Радянському Союзі, тому правоохоронна система може бути реформована в один спосіб".
"Був такий фільм про Аль Капоне, називається "Недоторканні". Суть в тому, що герой Шона Коннері каже: "Для того, щоби отримати здорове яблуко, то його потрібно не із землі підняти, а зірвати із дерева". Якщо залишити цю систему і там будуть з'являтись нові працівники, то "гнила" система буде або відторгати здорових, або уже перетворювати їх на таких самих тварин, яким є більшість українських правоохоронців", - наголосив він.
Політолог переконаний, що для реформування правоохоронної системи необхідна кардинальна зміна кадрів. "Тому шлях тут один. Він був успішно реалізований в Грузії — в один момент було звільнено 99% працівників правоохоронної системи. Тільки в такий спосіб можна реформувати цю систему", - резюмував Березовець.
Громадські організації закликають українців об'єднуватися для захисту від правоохоронців
"По суті, населення сприймає силові структури як велике організоване злочинне угруповання і демонструє готовність захищати себе й державу від зазіхань на свої права та Конституцію. Коли право перетворюється на безправ'я, то опір стає обов'язком кожного законослухняного громадянина", - повідомив голова Громадянського конституційного конгресу Юрій Збітнєв.
Коментарі
12