Вівторок, 20 жовтня 2020 19:50

Експерт пояснив, чому відтягують розгляд бюджету-2021

Експерт пояснив, чому відтягують розгляд бюджету-2021
Експерт каже, що невідомо хто буде завершувати бюджетний процес на 2021 рік. Фото: mi100.info

Відтягують розгляд держбюджету-2021 тому, що немає адекватної моделі розгляду проєкта. Про це Gazeta.ua сказав економіст Олексій Кущ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Раді розкритикували проєкт держбюджету: основні претензії

"Бюджет не узгоджується по всім концептуально-стратегічним напрямкам. Тому українська економіка досі знаходиться в кризовому стані".

Бюджет має закладати підвалини для відновлення економіки та певні механізми для скорочення кризи, заявив економіст.

"З одного боку бюджет критикують за те, що хронічний дефіцит не такий вже великий і його програми не виконуються. А з іншого боку - за те, що дефіцит занадто великий і він не скорочується. Кредитори хочуть щоб доходів бюджету вистачало на критичні статті і ще залишалася б певна частина на обслуговування боргу, яке відбувається за рахунок дефіциту".

Багато програм розвитку переносяться з одного бюджетного року на інший, казав Кущ.

"Бюджет 2020-го на 300 млрд грн хронічний дефіцит не виконує і тому бюджетні програми недофінансовані. Є й сумніви що бюджет-2021 на 200 млрд грн буде виконаний".

Існує повна невідповідність податкової бази з бюджетом, розповів економіст.

"Необхідна частина бюджету натягнута за рахунок штучного завищення податків. У нас зростання доходів є з податку на товари послуг вироблених в середині країни, з імпортних мит, з податку на доходи фізичних осіб".

"Підвищення зарплати вплине на зростання певних доходів. Проте в умовах кризи це буде не потужно", - додав він.

Невідомо хто буде завершувати цей бюджетний процес - чи нинішній уряд, чи новий. Все залежить від результатів місцевих виборів, каже Кущ.

"Питання майбутньої коаліції і уряду дуже сильно впливає на порядок прийняття бюджету. Якщо провладна партія покаже пристойний результат на виборах, то монокоаліція продовжить своє існування. І якщо вона підтвердить свою легітимність, то навіть цей уряд продовжить працювати далі.

Але якщо буде суцільна поразка, то я думаю вже в листопаді на нас очікує дуже швидке переформатування монокоалції і прийде новий уряд, який поспіхом вноситиме корективи в проєкт бюджету. І це будуть досить суттєві правки та інший бюджет".

Експерт зауважує, що підвищення мінімальної зарплати можуть "поставити на певну паузу".

"Мінімальну зарплату будуть підвищувати. Хоча у випадку погіршення хронічної кризи, підвищення зарплати до 6-6,5 тис. можуть поставити на певну паузу, і обмежитись 5 тис.".

Національна валюта не буде суттєво девальвувати, підсумував він.

"Те що, зараз відбувається з курсом це штучний вплив виходу на резидентів з ринкового ВВП. І він підтримується через мінфійні механізми НБУ. Тому і коливається курс, але великого падіння гривні не буде".

14 вересня Міністерство фінансів направило проєкт держбюджету-2021 на розгляд уряду. Цього ж дня Кабмін затвердив проєкт. Увечері його зареєстрували в парламенті. Серед ключових пріоритетів проєкту держбюджету - підвищена мінімальна зарплата, допомога пенсіонерам 75+, програма "Велике будівництво", нові пасажирські вагони, масштабна цифровізація економіки.

Зараз ви читаєте новину «Експерт пояснив, чому відтягують розгляд бюджету-2021». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 18488
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути